Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Wyjątkowa lekcja historii upamiętniająca odzyskanie niepodległości

2016-11-15 15:00:00 (ost. akt: 2016-11-15 10:54:06)

Autor zdjęcia: Joanna Mergalska

11 listopada w Kościele Św. Piotra i Pawła w Kozłowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, która była poprzedzona Mszą Święta odprawianą przez proboszcza parafii ks. Andrzeja Chędoszko.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie pod opieką pani Małgorzaty Różyckiej i pani Renaty Zagóry.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kozłowo-Jacek Jankowski, Dyrektor Zespołu Szkół w Rogożu pani Dorota Burska, Sekretarz Gminy Kozłowo pani Bożena Judycka, Skarbnik Gminy Kozłowo- pani Teresa Wiecińska, Kierownik GOPS-u pani Elżbieta Świgoń, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kozłowo – pan Zdzisław Szczepkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP w Kozłowie pani Elżbieta Łachacz, poczty sztandarowe szkół z Gminy Kozłowo oraz radni i mieszkańcy Kozłowa.

Wszyscy zebrani spotkali się, aby uczcić 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polaków. Mottem uroczystości były słowa: „Jedną drogą dziś wszyscy idziemy. Niech ta droga naszego życia będzie kontynuacją historycznych dróg i niech zawsze wiedzie ku doskonalszej wolności.

Niech nadrzędnym celem dla każdej i każdego z nas będzie Bóg-Honor-Ojczyzna”. Tymi słowami rozpoczął się montaż słowno-muzyczny, który wprowadził przybyłych gości w refleksyjny nastrój. Uczniowie przybliżyli zebranym ważne wydarzenia z historii kraju, który mimo iż utracił suwerenność i zniknął z map, nadal istniał w sercach Polaków.

To dzięki naszym rodakom po 123 latach niewoli nadszedł ten dzień pełen radości i chwały, w którym odzyskaliśmy niepodległość.

Młodzież szkolna i zaproszeni goście z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli tę szczególną lekcję historii. Na koniec uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Kozłowo-Jacek Jankowski, który serdecznie podziękował Dyrektor ZSP w Kozłowie pani Barbarze Szczepkowskiej, ks. Andrzejowi Chędoszko, nauczycielom oraz utalentowanej młodzieży za przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

Poprosił o ponowne odśpiewanie przez uczniów piosenki „ Taki kraj” Marty Bizoń. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Natalia Semeniuk Karolina KoszewnikówPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: zspkozłowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages