Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Świąteczny Turniej w Dwa Ognie Szkół Podstawowych Gminy Kozłowo

2016-12-19 11:30:00 (ost. akt: 2016-12-19 11:04:12)

Autor zdjęcia: ZS SZkotowo

15 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Szkotowie odbył się Świąteczny Turniej w Dwa Ognie Szkół Podstawowych Gminy Kozłowo. Wydarzenie rozpoczęła dyrektor Dorota Soliwoda życząc powodzenia i miłej zabawy wszystkim uczestnikom. W turnieju wzięły udział dwie drużyny z gminy Kozłowo: szkoła podstawowa ze Szkotowa i Rogoża.

"Dwa ognie", to popularna gra szkolna, z którą z pewnością każdy się zetknął w młodości. Walory tej prostej, ale jakże efektywnej gry są ogromne. Zawodnicy doskonalą umiejętności rzutu i chwytu piłki, ponadto gra w świetny sposób kształtuje zwinność i szybkość ruchów oraz siłę i celność rzutów.

Oprócz popularyzacji gier i zabaw wśród społeczności uczniowskiej, głównym celem wydarzenia sportowego było propagowanie rywalizacji sportowej jako model integracji środowiska uczniowskiego szkół podstawowych z gminy Kozłowo.

Aby zwiększyć integrację między uczniowską przepisy gry zostały zmodyfikowane. Zespół składał się z 16 zawodników (8 chłopców i 8 dziewczynek). W każdej drużynie musiała znajdować się odpowiednia liczba zawodników z danego rocznika 2004-2006. Pierwszą połowę meczu rywalizowały dziewczęta, drugą chłopcy. Wynik dla zespołu był wspólny.

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja szkoły podstawowej z Rogoża, drugie miejsce gospodarze turnieju. Puchary dla zwycięzców wręczyła Pani Dyrektor. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

W przyszłym roku liczymy na rozszerzenie tego wydarzenia do rangi zawodów powiatowych.
Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za sportową postawę, a przede wszystkim za dobrą zabawę!

Igor NadolskiPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages