Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Konkurs czytania dzieł Henryka Sienkiewicza

2016-12-26 14:00:00 (ost. akt: 2016-12-25 08:58:03)

W Zespole Szkół w Szkotowie odbył się Powiatowy Konkurs Czytania Dzieł Henryka Sienkiewicza. Organizacja konkursu związana była z 100 rocznicą śmierci pisarza i wieńczyła działania poświęcone postaci Henryka Sienkiewicza w naszej szkole w roku 2016.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym etapie każdy uczestnik prezentował swój ulubiony - przygotowany wcześniej - dowolny utwór Henryka. Sienkiewicza. Natomiast w drugim etapie gimnazjalista biorący udział w konkursie losował - jeden z proponowanych przez organizatorów - fragment powieści historycznej.

W antraktach konkursu wyświetlono krótki film biograficzny oraz dwa fragmenty filmowych adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza, tj.” Potop” i Quo vadis”.

Wysoki poziom prezentowanych wystąpień konkursowych wymagał dodatkowego rozstrzygnięcia, które ostatecznie wyłoniło trzech zwycięzców.


Pierwsze miejsce zdobyła Martyna Gołębiewska z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kozłowie, drugie zajęła Wiktoria Kazimierska z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kozłowie, a na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Domańska z Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy. Wyróżnienie otrzymała uczennica z Zespołu Szkół w Rogożu – Wiktoria Krajewska. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Z uwagi na zbliżający się czas Bożego Narodzenia uczniowie Samorządu Uczniowskiego przekazując świąteczne życzenia obdarowali uczestników konkursu symbolicznymi prezentami.

Organizatorzy konkursu:
Izabela Miller, Jolanta Nowak i Piotr Sowiński
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages