Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Ta Wigilia była wyjątkowa

2016-12-28 13:00:00 (ost. akt: 2016-12-28 12:12:23)

Autor zdjęcia: Joanna Mergalska

22 grudnia, jak co roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie obchodzono Szkolną Wigilię. Nie były to jednak, jak zazwyczaj, tylko spotkania z opłatkiem wychowawców i uczniów w klasach, lecz jedna wspólna, duża uroczystość uczniów, nauczycieli, rodziców i pozostałych pracowników szkoły. Wszyscy spotkali się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Pod sufitem unosiły się śnieżynki i gwiazdki, a pod ścianami i oknami fruwały aniołki. Nie zabrakło dużej choinki.

Do wieczerzy dołączyli ważni goście: wójt gminy Kozłowo, Jacek Jankowski, wiceprzewodniczący rady gminy, Zdzisław Szczepkowski, sekretarz rady gminy, Bożena Judycka, skarbnik gminy - Teresa Wiecińska, kierownik GOPS-u, Elżbieta Świgoń, ksiądz proboszcz Andrzej Chędoszko.

Spotkanie poprowadziła Małgorzata Sowińska oraz uczniowie: Wiktoria Górnik i Jakub Żygadło.

Wójt życzył wszystkim niezapomnianych, rodzinnych świąt, wypełnionych radością i miłością. Ksiądz Michał Bekisz odczytał Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa. Wyjątkową chwilą było łamanie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnie życzeń przez całą społeczność szkolną. Następnie wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu szkolnego chóru.

Śpiewaliśmy kolędy tradycyjne i te bardziej współczesne. Oprócz tego uczniowie, pod kierunkiem Agnieszki Górnik i ks. Michała Bekisza, odegrali jasełka pt. Starcie dwóch mocy. Gromadka diabłów skutecznie wprowadzała zamęt do domu i serc pewnej rodziny. Dzięki pomocy Mikołaja i Śmierci udało się jednak Aniołom “przywrócić pokój ludziom, by przestali się kłócić”. Główną myślą tej sztuki było, abyśmy zrozumieli, że najważniejsze, by Pan Bóg zrodził się u nas w sercu.

Następnym punktem programu były występy poszczególnych klas z wybraną kolędą. Z największym entuzjazmem przyjęto piosenkę Biały śnieg i Ty. Widownia wyklaskiwała rytm, jakby przyszła prosto z zespołu Rubika.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych chwil była wieczerza, wspaniały posiłek przygotowany przez uczniów i rodziców. Każdy mógł spróbować wigilijnych potraw i najprzeróżniejszych ciast.

Ze wzruszeniem wsłuchiwaliśmy się w życzenia od dyrektor Barbary Szczepkowskiej:

Panie ofiaruj każdemu z nas,
czego mu w życiu brak.
Ciepła, dzięki ludzkiej życzliwości;
Światła w mroku, dzięki szczeremu uśmiechowi,
Radości w smutku, dzięki ludzkiej miłości
I nadziei na lepsze jutro w chwilach niepokoju (...)”

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za przygotowanie tej pięknej uroczystości.

Iwona GiranowskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: zspkozłowo

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anty mason #2144964 | 188.146.*.* 28 gru 2016 22:35

    A co robi te szataństwo w czasie Wigili?,nawet przy tak osobliwym Świecie musicie profanowac wiare katolicką?,,Troche rozumu zabrakło tworcom tego pseudo wydarzenia artystycznego,,albo wrecz przeciwnie,,,było to byc moze zamierzone ,,,,UWAGA,MASONY ATAKUJA

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages