Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Po dwóch stronach barykady

2017-02-04 10:00:00 (ost. akt: 2017-02-03 14:38:06)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Budowa miasteczka ruchu drogowego i placu zabaw przy kozłowskiej szkole, mimo iż jest wpisana do tegorocznego budżetu przez wójta Jacka Jankowskiego, stoi pod znakiem zapytania. Za inwestycją opowiedzieli się rodzice i dyrekcja szkoły. Radny Marcin Sabała złożył jednak wniosek o wykreślenie jej z budżetu.

Wszystkie jednostki podległe gminie składają na ręce wójta wykaz inwestycji, które ich zdaniem należałoby ująć w budżecie. — Po konsultacjach przeprowadzonych z rodzicami, złożyliśmy wniosek o zlecenie przygotowania projektu łącznika szkoły z salą gimnastyczną oraz budowy miasteczka ruchu drogowego z edukacyjnym placem zabaw — mówi Barbara Szczepkowska.

Dodaje, że mając na uwadze wcześniejsze doświadczenia zw. z budową sali gimnastyczne nie chciałaby budować łącznika w jednym roku, ponieważ wie z czym to się wiąże. — Wiąże się to z szeregiem przygotowań, począwszy od projektu, przez przetarg na wykonaniu prac kończąc. Nie jest to proste, dlatego zdecydowaliśmy się to zrealizować w ciągu dwóch lat - wyjaśnia. Przyznaje, że obie inwestycje są ważne, ale zadaniem szkoły jest rozwój umiejętności dzieci.

— Chcemy aby nasze dzieci się rozwijały, to jest naszym głównym celem. Miasteczko ruchu drogowego będzie służyło wszystkim dzieciom, zarówno tym najmłodszym jak i gimnazjalistom. Nie wiem czemu mają służyć te wszystkie zabiegi - pyta Barbara Szczepkowska.

Możemy mieć to i to

Podobnego zdania są rodzice dzieci, którzy uczą się w kozłowskiej szkole. — Na spotkaniach wszyscy opowiadali się za budową miasteczka i placu zabaw. Tym bardziej, że możemy na to uzyskać 50 % dofinansowania z ministerstwa — wyjaśnia Elżbieta Łachacz, przewodnicząca Rady Rodziców. Zaznacza, że w ten sposób szkoła może tylko zyskać.

— Jeśli w przyszłym roku nie będzie podobnego konkursu, gminy nie będzie stać na wybudowanie miasteczka z gminnej kasy. A w ten sposób upieklibyśmy dwie pieczenie na jednym ogniu — dodaje. Przyznaje, że poza aspektami ekonomicznymi należy mieć na uwadze wartość edukacyjną i społeczną. — W naszej szkole uczy się najwięcej dzieci, mamy trzy oddziały przedszkolne, a brakuje nam placu zabaw z prawdziwego zdarzenia — mówi.

Na spotkanie z rodzicami nie ma czasu?

Argumenty dyrekcji i przewodniczącej rady rodziców nie przekonują jednak radnego. — Zamiast miasteczka ruchu drogowego i placu zabaw chcemy wybudować łącznik. Rozmawiałem ze swoimi wyborcami, zdecydowana większość była za. Stąd mój wniosek. Są rzeczy ważne i ważniejsze — wyjaśnia radny Marcin Sabała. Dodaje, że chce aby inwestycja, a nie tylko projekt, były zrealizowane w tym roku.

— Plac zabaw też jest ważny, ale możemy poczekać. Jakoś damy radę, nawet bez dofinansowania — mówi. Zapytany o to czy nie warto zorganizować spotkania z rodzicami przed podjęciem uchwały, odpowiada twierdząco. — Na to jednak nie ma czasu — mówi krótko. Wniosek radnego popiera przewodnicząca rady gminy.

— Musimy myśleć przede wszystkim o zdrowiu dzieci. Łącznik znacznie poprawi funkcjonowanie szkoły.— mówi Alicja Eidtner. — W obecnej chwili mamy w gminie wielki problem z mającymi powstać dużymi fermami drobiu —dodaje. Zaznacza, że od października rozmawiali na temat planu zagospodarowania przestrzennego, którego wykonanie jest priorytetem i to właśnie na plan powinny być zabezpieczone większe środki. A plac zabaw? Owszem jest potrzebny ale w obecnej chwili nie najważniejszy! Tym bardziej, że byłby to kolejny plac zabaw w gminie — mówi.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Harry #2181578 | 88.156.*.* 13 lut 2017 17:55

  Śmierdzi mi tu wiochą i to na całego !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lala #2178999 | 82.160.*.* 10 lut 2017 17:40

  Co się wczoraj działo w urzędzie ???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. LaLuna #2176088 6 lut 2017 19:21

  Pan Kucmus niegdys jeden z wrogow Pani Eitdner teraz jej sojusznik???? Turówko huczy, że przewodniczaca pcha sie na stołek Wójta... Hehe Strach pomysleć, że gdyby ona została, to wszelkie inwestycje będą tylko w jej rodzinnych stronach...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Step by step #2175090 | 37.47.*.* 5 lut 2017 11:54

   Dokładnie Caro. Jacek zebral tylko laury za ten plac zabaw na osiedlu, a na otwarcie zaprosił tych co byli przeciwni funduszowi soleckiemu. Wszystko pod publikę!!!! Ale trzeba chodzić na zebrania sołeckie i sesję żeby wiedzieć co się dzieje w gminie i kto jest za czym, a nie oceniać i komentowac. Dodam jeszcze, że dzięki kilku radnym i soltysowi w tym roku powstanie kolejny plac zabaw w Zakrzewie i przeprowadzona będzie modernizacja placu zabaw na Dużym Kozlowie - ponieważ pozyskali pieniadze z funduszu - a za tym wójt nie był. Czemu nikt w gazecie nie napiszę o wójcie prawdy, tylko podstepy i klamstwa?? Czyżby Jacek przygotowywał się już do wyborów?? Mam nadzieję że ktoś go zastąpi i przestanie robić z gminy jeden wielki kurnik z placami zabaw. Cicha nadzieję nadal mam że ktoś zatrzyma ich budowę ale jak nie.... Kto będzie siedział na dworze jak będzie wokół Kozlowa stało 50 kurników??kto będzie chciał wąchać ten smród?? Współczuję ludziom z Sarnowa i Pielgrzymowa! Jacek uspokoił trochę czujność ludzi włączając latarnie, bo o to się cały czas pytali - kiedy?kiedy? ... A po cichutku wymyślił kurniki, owszem jemu nie będzie śmierdziało bo o 15 pojedzie do Działdowa.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. sdf #2175056 | 94.254.*.* 5 lut 2017 11:10

   Sabala w porzadku ale Jajcun ponizej krytyki brak slow na tego Pana

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (10)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages