Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szkotowie

2017-03-02 07:00:00 (ost. akt: 2017-03-01 19:27:29)

Autor zdjęcia: Piotr Sowiński

Społeczność szkolna Zespołu Szkół w Szkotowie wzięła aktywny udział w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę, 26 lutego gimnazjaliści pobiegli w Zimnej Wodzie w V edycji „Tropem Wilczym”. Natomiast 1 marca, pod opieką piszącego ten tekst, młodzież przygotowała okolicznościowe przedstawienie.

Uczniowie klasy V wcielili się w członków oddziału partyzanckiego i ukazali bohaterstwo i tragizm tych, którzy oddawali swoje życie w imię niepodległej Polski.

Zgromadzeni mogli zobaczyć, jakie straszne represje czekały na żołnierzy AK, NSZ, WiN z rąk NKWD i polskich służb bezpieczeństwa. Poszczególne sceny poprzedzały utwory z płyty „Niewygodna prawda”, polskiego rapera Tadka.

Na zakończenie, wszyscy zebrani, obejrzeli fragment animowanego filmu dokumentalnego „Ludobójstwo” w reżyserii Arkadiusza Olszewskiego, który przybliżył sylwetki bohaterów antykomunistycznego podziemia. Wysłuchali także utwór Lukasyno „Pytasz synku”, promującego film „Wyklęty”.

Dodatkowe informacje o żołnierzach wyklętych, można było znaleźć na specjalnie z tej okazji przygotowanych tablicach informacyjnych, które wystawiono w naszej szkole.

Piotr Sowiński

Polub nas na Facebooku:

Źródło: PS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages