Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Pierwszy Dzień Wiosny - Dniem Szkolnej Kasy Oszczędności

2017-03-28 11:00:00 (ost. akt: 2017-03-28 10:16:26)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie witali wiosnę, prezentując z humorem talenty aktorskie, wokalne, taneczne i kabaretowe.

Członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności, działającej w szkole od czterech lat pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nidzicy O/Kozłowo, przygotowali przedstawienie pt. ,,Marzenia do spełnienia”.

SKO-wicze pokazali jak mądrze korzystać z posiadanych dóbr, dbać o siebie i innych, nieść pomoc potrzebującym.

Zaśpiewali ułożoną samodzielnie piosenkę ,,SKO to fajna sprawa”, aby przekonać wszystkich do oszczędzania i umiejętnego gospodarowania pieniędzmi.

Przedstawieniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych pt. ,,Skarbonka’ na plakatach i w formie przestrzennej. Uczniowie klas I – VI wzięli również udział w szkolnym konkursie pod hasłem ,,Oszczędzam w SKO” zorganizowanym przez Hannę Zielińską i Monikę Kwestarz.

Konkurs miał formę rywalizacji zespołowej, podczas której były rozwiązywane zadania praktyczne, m.in. : obliczenia pieniężne, definiowanie pojęć bankowych, rozwiązywanie krzyżówki i układanie puzzli. Liczył się czas i poprawność wykonania zadań.

Jury oceniało uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy I – III, II kategoria – klasy IV – VI. Zwycięskimi drużynami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały: drużyna klasy III w składzie: Zuzanna Sztraube, Karolina Mątwicka, Angelika Fabisiak, drużyna klasy V w składzie: Agnieszka Mydło, Klaudia Lampkowska, Roksana Ładzińska.

Dyrektor szkoły p. Ewa Ostrowska pogratulowała zwycięzcom, a nagrody, ufundowane przez Bank Spółdzielczy, wręczyła p. Danuta Szymańska – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kozłowie, która gościła w tym dniu w szkole.
Hanna ZielińskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages