Poniedziałek, 24 kwietnia 2017. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Kozłowo ma nowego "szeryfa"

2017-04-18 07:00:00 (ost. akt: 2017-04-14 19:24:22)
Ewa Krzyżewska

Ewa Krzyżewska

Autor zdjęcia: Anna Skuza

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło od 6 kwietnia zadania i kompetencje wójta gminy Kozłowo pełni Ewa Krzyżewska. Została powołana na to stanowisko na czas zawieszenia Jacka Jankowskiego.

Ewa Krzyżewska ma wyższe wykształcenie. Skończyła zarządzanie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Olsztynie.

Przyznaje, że nie kierowała nigdy publiczną jednostką samorządową, ale ma duże doświadczenie w zarządzaniu własną firmą. — W swojej firmie jest się i dyrektorem, i kierownikiem, a nawet jeśli trzeba to sprzątaczką. To prawdziwa szkoła życia — mówi.

Prowadziła firmę handlową, sprzedawała artykuły do produkcji rolnej.
— Dzięki temu miałam duży kontakt z mieszkańcami. Dobrze znam ich problemy. Wielu z nich zwracało się do mnie o pomoc i wsparcie — dodaje Ewa Krzyżewska. Poza tym od 1998 roku pracowała w samorządzie jako radna rady powiatu.

Propozycję objęcia funkcji p.o. wójta gminy Kozłowo otrzymała od wojewody warmińsko-mazurskiego. — Byłam nią mile zaskoczona. Zanim jednak podjęłam ostateczną decyzję musiałam ją dobrze przemyśleć. Żeby objąć to stanowisko musiałam zrezygnować z prowadzenia firmy i zrzec się mandatu radnej. Uznałam, że podejmę to wyzwanie, bo gmina znalazła się w trudnym położeniu, a zawsze jej sprawy były mi bliskie — tłumaczy.

Firmy nie zlikwidowała, a przepisała na synów, gdyż chciała ich zaangażować w pracę w firmie. — Są już dorośli i powinni poczuć odpowiedzialność za jej prowadzenie. Chciałam ich również dowartościować — wyjaśnia.

— Pełnienie obowiązków wójta jest dla mnie wielkim wyzwaniem. Zależy mi na dobru gminy i jej mieszkańców. Pochodzę stąd, tu się wychowałam i czuję się odpowiedzialna za to, co dzieje się w gminie — tłumaczy.

Plany na najbliższy czas to zapoznanie się z dokumentami, z sytuacją w gminie. Czeka na nią stos różnych dokumentów do podpisania. Zapewnia, że priorytetem będzie rozwiązanie sprawy kurników.

— Zapoznaję się z całą dokumentacją dotyczącą ich budowy i szukam prawnych możliwości, żeby tę inwestycję wstrzymać. Jaki będzie wynik - nie wiem, ponieważ niektóre ważne dokumenty już zostały podpisane przez mojego poprzednika — mówi Ewa Krzyżewska.

Zapewnia, że w tej sprawie będzie także rozmawiała z mieszkańcami, radnymi i sołtysami. — Uważam, że wszystkie przedsięwzięcia w gminie powinny być ustalane zwłaszcza z mieszkańcami. Postaram się je realizować w miarę możliwości i w zgodzie z prawem. Będę się kierowała dobrem gminy— dodaje.

Nowa wójt liczy także na współpracę z radnymi, sołtysami i mieszkańcami. W pełnieniu tej funkcji zapewne pomagać jej będzie rozwaga, umiejętność współpracy z ludźmi, korzystanie z pomocy prawnej radcy prawnego oraz pracowników urzędu.


— Myślę, że pomocne mi będzie także moje duże zaufanie do ludzi i pokora wobec nich — mówi Ewa Krzyżewska. Pierwszy dzień w pracy minął jej bardzo dobrze. — Pracownicy urzędu przyjęli mnie serdecznie. Gabinet wójta znałam, bo nie raz w nim rozmawiałam z moim poprzednikiem — dodaje. Na pytanie czy dobrze czuje się w fotelu wójta, odpowiada, że tak.
hr


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PIS-POPIS #2229983 | 83.9.*.* dzisiaj, 15:13

  Kolejna osoba bez wyksztalcenia!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. edzio #2226670 | 83.24.*.* 20 kwi 2017 18:05

  szeryfem to morze jest, wójtem musi wygrać wybory, startowała z marnym wynikem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Rychu Taxi driver #2225242 | 185.170.*.* 18 kwi 2017 16:52

  Wywali kurniki ma mój głos,reszta sie nie liczy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Tomek #2225078 | 83.9.*.* 18 kwi 2017 12:53

  Nienawidzę PiSu , ale spokojnie dajmy jej szansę . Rządzić będzie na własnym podwórku i jak sie zbłaźni to do końca życia będzie wytykana palcami . Jeśli znajdzie sposób na pozbycie się kurników z naszej gminy to osobiście na nią zagłosuję.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Ola #2225058 | 31.0.*.* 18 kwi 2017 12:28

  Wielka pani wójt z prazmem na czele ha ha

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages