środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Kozłowo ma nowego "szeryfa"

2017-04-18 07:00:00 (ost. akt: 2017-04-14 19:24:22)
Ewa Krzyżewska

Ewa Krzyżewska

Autor zdjęcia: Anna Skuza

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło od 6 kwietnia zadania i kompetencje wójta gminy Kozłowo pełni Ewa Krzyżewska. Została powołana na to stanowisko na czas zawieszenia Jacka Jankowskiego.

Ewa Krzyżewska ma wyższe wykształcenie. Skończyła zarządzanie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Olsztynie.

Przyznaje, że nie kierowała nigdy publiczną jednostką samorządową, ale ma duże doświadczenie w zarządzaniu własną firmą. — W swojej firmie jest się i dyrektorem, i kierownikiem, a nawet jeśli trzeba to sprzątaczką. To prawdziwa szkoła życia — mówi.

Prowadziła firmę handlową, sprzedawała artykuły do produkcji rolnej.
— Dzięki temu miałam duży kontakt z mieszkańcami. Dobrze znam ich problemy. Wielu z nich zwracało się do mnie o pomoc i wsparcie — dodaje Ewa Krzyżewska. Poza tym od 1998 roku pracowała w samorządzie jako radna rady powiatu.

Propozycję objęcia funkcji p.o. wójta gminy Kozłowo otrzymała od wojewody warmińsko-mazurskiego. — Byłam nią mile zaskoczona. Zanim jednak podjęłam ostateczną decyzję musiałam ją dobrze przemyśleć. Żeby objąć to stanowisko musiałam zrezygnować z prowadzenia firmy i zrzec się mandatu radnej. Uznałam, że podejmę to wyzwanie, bo gmina znalazła się w trudnym położeniu, a zawsze jej sprawy były mi bliskie — tłumaczy.

Firmy nie zlikwidowała, a przepisała na synów, gdyż chciała ich zaangażować w pracę w firmie. — Są już dorośli i powinni poczuć odpowiedzialność za jej prowadzenie. Chciałam ich również dowartościować — wyjaśnia.

— Pełnienie obowiązków wójta jest dla mnie wielkim wyzwaniem. Zależy mi na dobru gminy i jej mieszkańców. Pochodzę stąd, tu się wychowałam i czuję się odpowiedzialna za to, co dzieje się w gminie — tłumaczy.

Plany na najbliższy czas to zapoznanie się z dokumentami, z sytuacją w gminie. Czeka na nią stos różnych dokumentów do podpisania. Zapewnia, że priorytetem będzie rozwiązanie sprawy kurników.

— Zapoznaję się z całą dokumentacją dotyczącą ich budowy i szukam prawnych możliwości, żeby tę inwestycję wstrzymać. Jaki będzie wynik - nie wiem, ponieważ niektóre ważne dokumenty już zostały podpisane przez mojego poprzednika — mówi Ewa Krzyżewska.

Zapewnia, że w tej sprawie będzie także rozmawiała z mieszkańcami, radnymi i sołtysami. — Uważam, że wszystkie przedsięwzięcia w gminie powinny być ustalane zwłaszcza z mieszkańcami. Postaram się je realizować w miarę możliwości i w zgodzie z prawem. Będę się kierowała dobrem gminy— dodaje.

Nowa wójt liczy także na współpracę z radnymi, sołtysami i mieszkańcami. W pełnieniu tej funkcji zapewne pomagać jej będzie rozwaga, umiejętność współpracy z ludźmi, korzystanie z pomocy prawnej radcy prawnego oraz pracowników urzędu.


— Myślę, że pomocne mi będzie także moje duże zaufanie do ludzi i pokora wobec nich — mówi Ewa Krzyżewska. Pierwszy dzień w pracy minął jej bardzo dobrze. — Pracownicy urzędu przyjęli mnie serdecznie. Gabinet wójta znałam, bo nie raz w nim rozmawiałam z moim poprzednikiem — dodaje. Na pytanie czy dobrze czuje się w fotelu wójta, odpowiada, że tak.
hr


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ula #2241973 | 31.0.*.* 10 maj 2017 18:09

  Pani szeryf tylko wstyd przynosi i nic więcej słomę z butów niech wyciągnie i zmieni prawe ręce prazma i kucmusa bo jak oni zaczną to burdel zostanie z gminy i nic więcej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #2239300 | 185.170.*.* 7 maj 2017 15:12

  jajka z biedronki sprzedawala jako swojskie a teraz chce rozliczac innych niech sie sama rozliczy wielki komisarz ha ha

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kozlowianka #2238816 | 185.170.*.* 6 maj 2017 19:25

  a od kiedy sie oglasza o spotkaniu mieszkancow z komisazem i radnymi w kosciele

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. no i klops #2232989 | 88.128.*.* 27 kwi 2017 19:33

   Pani p.o. Wójta może nie jest "najlepszą" ale zawsze mogło byc gorzej :) ... mogło byc i zapewniam, że będzie :) Tu nie trzeba być wrózką by wiedziec jakie bagno sie szykuje a głównym sprawca będzie Maciej :) Tak, tak, ten sam który oplówa każdego kto nie chciał mu finansować jego wiecznej kampanii wyborczej :) Teraz, będzie tylko populistyczna sieczka i dziadostwo co widzimy w całym kraju jak PIS rządzi i jak bardzo szanuje suwerena. Czas "Misiewiczów" "Pisiewiczów" dopiero nadchodzi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. PIS-POPIS #2229983 | 83.9.*.* 24 kwi 2017 15:13

    Kolejna osoba bez wyksztalcenia!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (23)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages