A-klasa. Zabrakło kilku sekund do zwycięstwa

2017-04-23 12:24:31(ost. akt: 2017-04-23 12:36:57)

W sobotę (22 kwietnia) w meczu 14 kolejki piłkarskiej A-klasy gr.4 Gmina Kozłowo po stracie gola w ostatniej sekundzie spotkania zaledwie zremisowała z Iskrą Narzym 2:2 (1:0).
Niezbyt okazale wypadł pierwszy mecz rundy wiosennej na własnym stadionie piłkarzy A-klasowej Gminy Kozłowo którzy zaledwie zremisowali z niżej notowaną Iskrą Narzym 2:2.

Zwycięstwo było w zasięgu kozłowian, niestety pechowo dla nich w ostatniej sekundzie spotkania stracili je i musieli pogodzić się z wynikiem remisowym.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Duży wpływ na grę obydwóch zespołów miał dość silnie wiejący przez cały mecz wiatr gdzie pod jego naporem uginały się nawet chorągiewki boczne na boisku. Wiatr utrudniał zawodnikom przeprowadzanie bardziej składniejszych sytuacji bramkowych

W I połowie pierwszy kwadrans to gra głównie w środkowej strefie boiska. Goście z Narzymia grający te część spotkania z wiatrem grali na równi z gospodarzami. W 15 min. powinien paść pierwszy gol dla gospodarzy. Na rajd lewą stroną boiska zdecydował się Kuba Wiśniewski który podał piłkę do wchodzącego w pole karne gości Adriana Żmijewskiego a ten przy wychodzącym z bramki golkiperze Narzymia Tomaszu Rajchercie posłał piłkę tuż obok słupka.

W 23 min. wspomniany wcześniej Kuba Wiśniewski wziął sprawy w swoje ręce i ładnym technicznie lobem pokonał wysuniętego bramkarza Iskry. Gmina Kozłowo objęła prowadzenie w tym meczu 1:0 i wynik ten dowiozła do przerwy.

Po zmianie stron goście z Narzymia ostro wzięli się do odrabiania strat. Non stop przesiadywali na połowie gospodarzy a grali pod wiatr. Na efekty naporu gości długo nie trzeba było czekać. W 53 min. w zamieszaniu podbramkowym Gminy przytomnie zachował się Grzegorz Gutkowski który wyrównał stan meczu na 1:1.

W 70 min. groźnie z dystansu uderzał Michał Rynkowski, a za chwilę okazję do objęcia prowadzenia dla gości zmarnował Patryk Szczepański który mając niemalże pustą bramkę kozłowian przed sobą, lecz niestety dla tego zawodnika piłka od silnego podmuchu wiatru dostała rotacji i zawodnik z Narzymia nie był w stanie skierować jej do bramki gospodarzy.

Kapitan Gminy Bartek Grzela popisał się ładnym uderzeniem z dystansu po którym bramkarz Iskry z trudem sparował te uderzenie na rzut rożny.

Długo nie pograł sobie w tym spotkaniu zawodnik gospodarzy Tomek Lesiński, który wchodząc na boisko w 56 min. za Jacka Świtkowskiego musiał je opuścić w 80 min. nie z powodu kontuzji czy też słabszej dyspozycji, ale z powodu dwóch żółtych kartek które w ciągu 24 minut swojej gry zarobił a w konsekwencji kartki czerwonej.

W 84 min. Gmina Kozłowo ponownie wychodzi na prowadzenie. Po rajdzie lewą stroną w polu karnym gości ładnie uderzył Szymon Kuczyński po strzale którego piłka po raz drugi wylądowała w siatce gości.

Korzystnego wyniku gospodarzom nie udało się dowieźć do końca spotkania. W ostatniej akcji meczu w doliczonym już czasie Patryk Szczepański wpakował piłkę do bramki Gminy, po którym to arbiter spotkania Jarosław Kosobucki zakończył spotkanie.

Gmina Kozłowo - Iskra Narzym 2:2 (1:0)
1:0 Wiśniewski Jakub (23'), 1:1 Gutkowski Grzegorz (53'), 2:1 Kuczyński Szymon (84'), 2:2 Patryk Szczepański (90'+3)

Gmina Kozłowo : Dobies - Grzela - Wiśniewski J. - Żmijewski - Szymański - Świtkowski (56' Lesiński) - Kowalski (90'+1 Wiśniewski S.) - Fahl - Kuczyński - Mróz - Szczepański