Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

I ty możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo

2017-05-22 07:00:00 (ost. akt: 2017-05-21 19:34:07)

Autor zdjęcia: kpp

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Sarnowie odbyła się inauguracyjna debata społeczna na temat bezpieczeństwa.

Spotkanie z seniorami przeprowadzili funkcjonariusze nidzickiej komendy, którzy przedstawili działanie aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przestrzegali podopiecznych przed oszustami wyłudzającymi pieniądze różnymi metodami oraz opowiedzieli o prawidłowym zachowaniu się na drodze.

W sali konferencyjnej Środowiskowego Domu Samopomocy w Sarnowie odbyła się debata społeczna inaugurująca cykl debat pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Jej głównym celem było określenie sposobu, w jaki Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w ograniczaniu oraz przeciwdziałaniu zagrożeniom.

Ułatwić w tym ma funkcjonująca od kilku miesięcy w całej Polsce Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zasady jej funkcjonowania przedstawił podinsp. Krzysztof Kunicki – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy. Seniorzy obejrzeli również krótki spot o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której w bardzo szybki sposób możemy dowiedzieć się kto jest naszym dzielnicowym oraz jak się z nim skontaktować.

Policjanci przedstawili podopiecznym ośrodka najbardziej znane metody, jakimi posługują się oszuści wyłudzający pieniądze od osób starszych. W sposób szczegółowy został omówiona najbardziej znana w Polsce metoda „na wnuczka” Debata ta była także doskonałą okazją do tego, aby uczulić seniorów przed zawieraniem wszelkiego rodzaju umów, kredytów, „chwilówek” oraz zakupu towarów od nieuczciwych przedstawicieli handlowych.

Druga część spotkania dotyczyła podstawowych zasada bezpiecznego poruszania się po drodze oraz obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym.

Na zakończenie debaty uczestnicy spotkania wypełnili ankiety mające na celu wypracowanie wniosków przydatnych do podejmowania skutecznych działań na rzecz bezpieczeństwa seniorów.
kpp


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages