Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Przeszli ścieżkę historyczno-edukacyjną Polska Ścieżka Zbrojeniowa

2017-06-05 11:00:00 (ost. akt: 2017-06-04 19:26:37)

Autor zdjęcia: Piotr Sowiński

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego 2 czerwca 2017 r. udali się do Ostródy na Targi Proobronne "Pro Defense". Celem wyjazdu było umożliwienie aktywnego poznania historii Polski, poprzez przejście ścieżki historyczno-edukacyjnej Polska Ścieżka Zbrojeniowa. Pomysłodawcą i organizatorem wycieczki był Igor Nadolski.

Młodzi uczestnicy, swoją przygodę z historią rozpoczęli od obejrzenia obozu wojskowego z czasów Mieszka I. Poznali taktykę stosowaną przez wojów pierwszych Piastów, technikę wytwarzania broni białej, łuków czy hełmów i tarcz.

Następnie odwiedzili stanowisko rycerzy spod Grunwaldu, XVII-wiecznych husarzy - tutaj mogli spróbować swoich sił w szermierce - powstańców listopadowych i styczniowych, Armii Polskiej we Francji gen. Hallera, Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego, wojsk polskich z czasów kampanii wrześniowej, 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka, czy lotników z Dywizjonu 303 oraz wiele innych, aż po prototypy pojazdów marsjańskich.

Po przejściu ścieżki, uczniowie udali się do hal wystawowych, gdzie zobaczyli różnego rodzaju sprzęt wojskowy, m.in. wozy bojowe, haubice, czołgi, śmigłowce. Największą atrakcją dla uczestników była możliwość dotknięcia niemal każdego eksponatu. Uczniowie chętnie siadali za sterami śmigłowca, czołgu, czy próbowali swych sił w strzelaniu do celu.

Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem. Oprócz aktywnej nauki historii, uczniowie budowali świadomą postawę patriotyczną oraz mieli możliwość przybliżenia idei proobronności kraju.

Piotr SowińskiPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages