Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Dzień Pustej Klasy w Szkotowie

2017-06-13 11:00:00 (ost. akt: 2017-06-12 20:49:35)

Autor zdjęcia: ZS Szkotowo

To już kolejny raz uczniowie Zespołu Szkól w Szkotowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji propagującej prawidłową edukację ekologiczną, zachęcającej do przebywania na świeżym powietrzu - prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formie edukacji na świecie. W tym roku w całej Polsce wyszło w teren 120 tysięcy dzieci z 1000 szkół i przedszkoli.

9 czerwca obchodzony był również Światowy Dzień Przyjaźni, dlatego zaprosiliśmy do wyjścia w teren uczniów z Zespołu Szkół w Rogożu.

Na początek przywitał nas Teatr Form Niezależnych Korzunowiczów z Olsztyna ze wspaniałym przedstawieniem teatru cieni.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z naszym dziedzictwem narodowym i regionalnym jakim jest „Legenda o Warmii”, która ukazała wartość historyczną legendy, przedstawiającą wierzenia mazurskiego ludu, jego postrzeganie przyrody, sił nadprzyrodzonych ale też ludzkie marzenia.

Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z kukiełkami występującymi w teatrzyku cieni i poznali sposób powstawania tego teatru.

Dzień Pustej Klasy to zajęcia na powietrzu, więc my, po artystycznej uczcie dla duszy, wyszliśmy na plac przed szkołą, gdzie na uczniów czekał sprzęt sportowy : skakanki, lina do przeciągania, hula hop, woreczki sportowe i wiele innych oraz słodka niespodzianka- lody.

Najważniejszą jednak atrakcją okazał się plener malarski, w którym główną rolę odegrała folia rozciągnięta na ogrodzeniu placu zabaw. Ileż to było radości ze wspólnego malowania! Uczniowie z obu szkól wspaniale integrowali się malując piękne, pełne barw obrazki przedstawiające dziecięce marzenia i fantazje. Nie zabrakło tez portretów przyjaciela, którego święto w tym dniu obchodziliśmy.

To był wspaniały dzień pełen wrażeń i radosnych spotkań w gronie kolegów. Oby więcej okazji do takiego zdobywania wiedzy.

Joanna GrzelaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages