Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Chce służyć ludziom

2017-06-15 16:00:00 (ost. akt: 2017-06-19 20:26:38)

Tomasz Kucmus ma 37 lat, wykształcenie wyższe, żonaty, dwoje dzieci. To politolog, historyk, magister bezpieczeństwa wewnętrznego. Rodowity Kozłowiak, pochodzenie kresowe, korzenie wołyńskie. Sołtysem jest drugą kadencję. Funkcję pełni od 2011 roku.

Sołectwo jako jednostka pomocnicza gminy nie posiada swojego budżetu. Z inicjatywy sołtysa udało się przekonać radnych gminnych i od 2 lat w Gminie Kozłowo jest wyodrębniony Fundusz Sołecki.

Z tych środków w zeszłym roku udało się wybudować plac zabaw na osiedlu bloków w Kozłowie, doposażyć istniejące place zabaw, zakupiono nasadzenia roślin ozdobnych oraz sfinansować wieniec i stoisko dożynkowe.

Na ten rok zaplanowali następujące inwestycje: place zabaw przy ul. Leśnej i ul. Kolejowej, zakup wiaty przystankowej przy ul. Nidzickiej, opracowanie herbu wsi Kozłowo przez Instytut Heraldyczno-Weksykologiczny, zakup tablicy promocyjno-informacyjnej Gminy Kozłowo, organizacja stoiska dożynkowego, festyn integracyjny ul. Leśna z otwarciem placu zabaw oraz wykaszanie placów gminnych.

Kozłowo jest dużą wsią także i potrzeby są duże. — Na bieżąco zgłaszam do Urzędu Gminy wszelkie wnioski, które do mnie wpływają. Z inicjatywy sołectwa na kościele parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kozłowie zamontowana została tablica pamiątkowa z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski — wymienia Tomasz Kucmus.

Nikomu jeszcze nie odmówił pomocy. Załatwia nawet kwestie biurowe, pisanie wniosków itp.

— W kwestii Dożynek panie mają pełne pole do popisu. Wolną rękę. Nigdy nie kwestionowałem ich inicjatyw. Wszystko to zasługa kobiet z Kozłowa, które są artystkami w pleceniu wieńca i wizji stoiska dożynkowego. Zawsze powtarzam, że to im należą się pochwały i uznania — mówi.

Marzeniem sołtysa jest przedszkole w pełnym wymiarze czasowym, wiaty przystankowe, kąpielisko Wydry w Kozłowie, modernizacja osiedla bloków, a także kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy blokach. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i naukowe. 18 rok pełni służę w mundurze. Jego motto życiowe brzmi: "Służyć ludziom".

roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mazur #2352322 | 188.146.*.* 16 paź 2017 23:43

  gmina wreszcie doczeka się dobrego wójta bo po Jankowskim pozostał tylko niesmak. chyba jedyny konkretny kandydat. reszta to chorągiewki

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Czerwiec #2270715 | 94.254.*.* 22 cze 2017 09:10

  Zrobią-źle. Nie zrobią-nie dobrze. Ciągłe narzekanie. To na wójta, to na Sołtysa, to na Prezesa. A sami nic w zamian.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Klawisz #2268374 | 199.249.*.* 18 cze 2017 15:12

  Ja przykre jest czytanie tych wszystkich hejtów w internecie. Czy wy mysliceie, ze jestescie tu anonimowi? Sa tu wasze IP komputerów. Skoro tak narzekacie na Sołtysa i bronicie Wójta to podpiszcie sie i merytorycznie rozmawiajcie. Pomawiacie tylko tych ludzi. Cie kawe co Gazeta Nidzicka ma na celu ponowne publikowanie tego jakze już nieaktualnego artykułu? Ilez mozna to samo czytać? Pamietajmy! Rozmowa nie pomawianie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. podPIS #2268308 | 80.120.*.* 18 cze 2017 12:22

   Dobra sołtys, to opowiadaj jak to latałeś do Jankowskiego by załatwic robote swojej zonie,

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ola #2267804 | 31.0.*.* 17 cze 2017 13:18

   Panie Tomku ostatnio oczernial Pan gazetę Nidzicka w sprawie sondażu i dniu kozlowa a teraz sam wywiad udziela? Żal

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (14)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages