Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Na brak pracy i obowiązków nie narzekają

2017-06-17 16:00:00 (ost. akt: 2017-06-16 13:45:21)
OSP Kozłowo

OSP Kozłowo

Ochotnicza Straż Pożarna w Kozłowie powstała w 1947 roku, kiedy to połączyły się OSP Zakrzewo i OSP Kozłowo. Jednostka jest w systemie KSRG. Liczy 23 członków, w tym jedna kobieta, która ma ukończony kurs. — Jeździ z nami do akcji, ale raczej do działań zabezpieczających — mówi Zbigniew Głuszek.

11 druhów zaliczyło kurs komory dymowej, a 3 kurs ratownika medycznego. Ich jednostka jest dość dobrze wyposażona w sprzęt. Mają samochód z 1979 roku. Jest to Star 266, ale jeszcze dobrze służy w akcjach.

— Dostaliśmy z Komendy Głównej sprzęt hydrauliczny do wycinania osób zakleszczonych, pompę szlamową o wydajności 1500m/minutę, 2 pompy "Niagara"i 2 pompy starego typu, 6 aparatów powietrznych, których używamy w zadymionych pomieszczeniach — wylicza Zbigniew Głuszek.

Strażacy z OSP Kozłowo dysponują również deską ratowniczą. W 2016 roku wyjeżdżali do 50 zdarzeń. — Były to wyjazdy do 19 pożarów różnego typu i 31 miejscowych zagrożeń, w tym 5 wypadków oraz podtopień i usuwania powalonych dróg na drogach — mówi Zbigniew Głuszek.

Największe akcje to potężny pożar w Kozłowie


— Paliła się fabryka mebli. Działaliśmy wraz z innymi jednostkami 18 godzin — wspomina. Strażacy zawsze są w gotowości, bo czasu akcji nikt nie wybiera. Zdarzyło się im brać udział w akcji w noc sylwestrową tuż po północy. — Ratowaliśmy człowieka z płonącego domu. Było niesamowicie dużo dymu, działaliśmy w aparatach powietrznych, weszliśmy do wewnątrz budynku, ale niestety, nie udało się nam go uratować — mówi Zbigniew Głuszek.

Druhowie biorą również udział w poszukiwaniach osób zaginionych. — Szukaliśmy w lasach koło Sitna zaginionej osoby. Niestety, znaleźliśmy wisielca. Takie przypadki na długo zostają w pamięci — dodaje. Brali udział w przekazywaniu osoby poszkodowanej do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyjmowali również śmigłowce ratownicze na stadionie.

Druhowie bardzo chętnie współpracują z mieszkańcami. W szkołach organizują pokazy sprzętu strażackiego, zabezpieczają Dzień Kozłowa, Dożynki i inne imprezy. — Na brak pracy i obowiązków nie narzekamy — mówi Zbigniew Głuszek. Wszyscy cieszą się z nowoczesnej remizy, w której są także pomieszczenia socjalne.


Prezes - Zbigniew Głuszek
Wiceprezes - Tomasz Lesiński
Naczelnik - Janusz Krawcewicz
z-ca Naczelnika - Marian Głuszek


roz


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages