Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Wójt chciała odwołać skarbnik, ale radni się na to nie zgodzili

2017-06-19 19:00:00 (ost. akt: 2017-06-19 16:39:40)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Na nadzwyczajnej sesji rady gminy wójt Ewa Krzyżewska złożyła wniosek o dodanie do porządku obrad uchwały o odwołanie skarbnik - Teresy Wiecińskiej. Powodem była utrata zaufania. Mimo maili i telefonów do pani wójt nie udało nam się poznać konkretnych powodów.

Do odwołania jednak nie doszło, ponieważ tak zdecydowali radni. Większość zagłosowała przeciw wprowadzeniu tej uchwały do porządku obrad. Skarbniczka jednak odejdzie z urzędu.

— Skoro ktoś mówi, że nie ma do mnie zaufania, to ja nie widzę sensu dalszej współpracy — mówi Teresa Wiecińska, która jeszcze tego samego dnia złożyła wypowiedzenie. W kozłowskim urzędzie przepracowała 9 lat.

— Nigdy nie dawałam powodów do tego, aby pani Ewa Krzyżewska mogła stracić do mnie zaufanie. Swoje obowiązki wykonywałam rzetelnie, uczciwie, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem. Bezpodstawny jest również zarzut w stosunku do mojej osoby o niewykonywaniu poleceń służbowych.

— Przez 9 lat pracowałam dla dobra tej gminy, nikt nie miał do mnie nigdy żadnych zastrzeżeń. Mam odczucie, że decyzja o odwołaniu mnie nie była tylko i wyłącznie decyzją Pani Wójt. Od jakiegoś czasu czuję nagonkę na swoją osobę — dodaje. Swoje obowiązki będzie pełniła do końca sierpnia.

Tego samego dnia wypowiedzenie złożył również kierownik referatu inwestycji i gospodarki komunalnej Piotr Jaskólski. Okazuje się jednak, że nie miało to żadnego związku z tą sprawą.

— Decyzję podjąłem wcześniej, po prostu zbiegło się to w czasie — wyjaśnia. Obowiązki będzie pełnił do końca czerwca. W urzędzie pracował 8 lat.

ko

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dziennikarz obserwator #2349325 | 81.210.*.* 12 paź 2017 16:19

  No cóż. W Kozłowie tak jak w całym kraju. Szkoda tylko że p.o. wójta nie realizuje budżetu i gmina może stracić dużo pieniędzy. Ale tak jest jak rządzą ludzie którzy nie mają pojęcia. Przewodnicząca zaczęła robić już zakusy na fotel wójta w następnej kadencji. Pobudziła lokalną społeczność i próbuje sobie zaskarbić ich przychylność strasząc budową ferm. Zapomniała tylko dodać lokalne społeczności trzech rzeczy, że była przy pierwszych rozmowach inwestorów i z wójtem i wrażała pozytywną opinię, drugą skoro fermy są feee to czemu tak dobrze bawiła się na rocznicy jednej z firm drobiarskich. No i trzecie zapytajcie czy czasem nie załatwiała pracy dla syna i gdzie. No cóż ja jako obserwator życzę wszystkim mieszkańcom gminy Kozłowo mądrości podczas aktualnych i przyszłych wyborów. Pamiętajcie Wasza gmina jest złotem ale należy je mądrze eksploatować. Trzymam kciuki. Pozdrawiam

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. albo , albo #2285013 | 217.58.*.* 12 lip 2017 20:12

  Ludzie, ileż to można wciąż pisać o różnych klikach i towarzystwach kozłowskich ? A to tych trzeba wywaliuc a to tamtych itd. Kiedy zrozumiecie że jesli sie wybiera wójta z jakiejs kliki to ta klika rządzi i inni tej klice nadskakują. Pamietacie Przew. Rady Gminy Piotra Borkowskiego ?? No to człowiek który kochał wręcz wójta Dzwonkowskiego ale na zajutrz po przegranych wyborach przez Dzwonk. pokochał Jankowskiego i oni wszyscy kochaja tych od których zalezy ich los. Problem nie polega na pobudzeniu gminy i poprawnym podziale stanowisk, ale problem polega na tym, że każdy nowo wybrany lubi jak od razu wszyscy "na stanowiskach gminnych" go kochają, wszyscy sie z nim zgadzają, usmiechaja się, deklarują że "teraz to juz będzie uczciwość i raj na ziemi". Zejdzcie na ziemie. POGONIĆ, TO WSZYSTKO TRZEBA ROZGONIC I POGONIĆ . Zmiany sa często ale zawsze ta sama klika siedzi "na urzędzie" i stanowiskach. Dlaczego ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kozak #2274407 | 178.36.*.* 28 cze 2017 09:49

  Radni przychylili się do odwołania Skarbnik. Teraz Pani Wójt powinna podziękować Pani Sekretarz, Kierownik GPS, dyrektor Domu Kultury i oczywiście Dyrektor Szkoły w Kozlowie. Na pohybel lizusom!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. hhhhh #2272977 | 83.31.*.* 25 cze 2017 18:08

   tak jak pani ś. palec trzymala

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ekspert #2269463 | 188.146.*.* 20 cze 2017 11:42

   Żeby powołać nowego skarbnika trzeba też zgody rady a widać że Pani komisarz idzie na wojnę. Kandydatów na takie stanowisko też dużo nie ma bo wymagania narzuca ustawa i rozum trzeba mieć. A pani skarbnik pewnie szybko znajdzie pracę na przykład w sąsiedniej gminie Iłowo-Osada.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (15)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages