Piątek, 22 września 2017. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Wójt Kozłowa złożył mandat! Czekają nas przedterminowe wybory

2017-09-01 16:00:00 (ost. akt: 2017-09-01 14:13:54)

Jacek Jankowski złożył mandat wójta. — Nie mogłem już dłużej biernie przyglądać się temu, jak niszczona jest gmina. Musiałem wziąć sprawy w swoje ręce — wyjaśnia. Prezes Rady Ministrów zarządzi teraz przedterminowe wybory. Powinny się one odbyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

— W związku z zawieszeniem mnie w pełnieniu obowiązków wójta nie mogłem uczestniczyć w życiu gminy. Nie mogłem reagować na nieprawidłowości, mimo iż widziałem, że jest popełniane mnóstwo błędów — wyjaśnia Jacek Jankowski.

Zaznacza, że cały czas wierzył w wymiar sprawiedliwości i najpierw przywrócenie na stanowisko wójta, a w dalszej perspektywie - oczyszczenie go z zarzutów, ale ciągłe przekładanie i odkładanie rozpraw, odległe terminy zniechęciły go. — Zarzuty, które mi przedstawiono nie są związane z budową kurników, tak jak mówi wiele osób mi nieprzychylnych, dotyczą jedynie pomówień, głównie jednego z radnych — wyjaśnia.

Dodaje, że procedury są jednak bardzo zawiłe, a wszystko przeciąga się w czasie. — Nie mogę dłużej czekać, widzę, co dzieje się w gminie. Jest sierpień, a budżet nie jest realizowany. Przetargi na inwestycje, nawet te, na które mamy dofinansowanie nie są ogłoszone — mówi Jacek Jankowski.

Przyznaje, że gmina ma zbyt wiele do stracenia: dofinansowanie do budowy drogi przy jeziorze w Kownatkach, budowę świetlic w Cebulkach i Lipowie, halę sportową w Zaborowie, pomosty w Kownatkach i Szkotowie, budowę placów zabaw w Kozłowie przy ul. Leśnej i Kolejowej oraz w Sławce Wielkiej, budowę przystanków w Kozłowie, Cebulkach i Sątopiu.

— Nie ma czasu na zwłokę, bo w zimę nikt nie podejmie się zrobienia drogi czy pobudowania świetlicy. Poza tym nie mogę patrzeć jak z pracy odchodzą wykwalifikowani pracownicy, a zatrudniane są osoby bez doświadczenia i kompetencji — mówi Jacek Jankowski.

Wybory jeszcze w tym roku

23 sierpnia Jacek Jankowski na ręce dyrektora olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego złożył mandat wójta. — 28 sierpnia komisarz wyborczy wygasił jego mandat. Po 7 dniach przysługujących wójtowi na odwołanie się od tej decyzji sprawa trafi do Prezesa Rady Ministrów — wyjaśnia dyrektor biura, Piotr Sarnacki.

— Z dniem uprawomocnienia się postanowienia Komisarza Wyborczego Ewa Krzyżewska przestaje pełnić powierzone jej stanowisko. Prezes Rady Ministrów wyznaczy osobę pełniącą obowiązki wójta — wyjaśnia Bożena Ulewicz, Rzecznik Prasowy Wojewody.

Prezes RM ogłasza kalendarz wyborczy oraz termin wyborów, które powinny się odbyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Mieszkańcy gminy Kozłowo pójdą więc do urn jeszcze w tym roku. Na kogo będą mogli zagłosować? Na pewno w wyborach wystartuje Jacek Jankowski, co zapowiedział w rozmowie z nami.

kama

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Jacek Jankowski

Ocena: 93.75% (16 głosów)

Komentarze (114) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkanka #2329895 | 83.9.*.* 17 wrz 2017 17:39

  A Pani radna już robi kampanie chyba tylko po to zorganizowala zabawę żeby Jacka zaprosic i jak zwykle latal i czy zna czy nie to rękę podawal ludzie badzmy bezstroni!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mis #2323900 | 185.170.*.* 9 wrz 2017 09:53

  takiej kolezance z ktora uknuli cala ta szopke o kurnikach zenada

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kurniki #2323765 | 109.125.*.* 8 wrz 2017 23:54

  bo szanowni Państwo tu nie kurniki są wazne ale jaja. Jaja to podstawa kampanii wyborczej i każdego biznesu i muszą być :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. :) #2323622 | 178.36.*.* 8 wrz 2017 19:53

  Jakiej koleżance??

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. **** #2323618 | 185.170.*.* 8 wrz 2017 19:50

   To prawda Pani Wójt zablokowała budowę kurników Pana Jacka .A podpisała zgodę na kurniki koleżanki , przecież koleżanka ważniejsza niż mieszkańcy gminy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (114)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages