Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Wójt Kozłowa złożył mandat! Czekają nas przedterminowe wybory

2017-09-01 16:00:00 (ost. akt: 2017-09-01 14:13:54)

Jacek Jankowski złożył mandat wójta. — Nie mogłem już dłużej biernie przyglądać się temu, jak niszczona jest gmina. Musiałem wziąć sprawy w swoje ręce — wyjaśnia. Prezes Rady Ministrów zarządzi teraz przedterminowe wybory. Powinny się one odbyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

— W związku z zawieszeniem mnie w pełnieniu obowiązków wójta nie mogłem uczestniczyć w życiu gminy. Nie mogłem reagować na nieprawidłowości, mimo iż widziałem, że jest popełniane mnóstwo błędów — wyjaśnia Jacek Jankowski.

Zaznacza, że cały czas wierzył w wymiar sprawiedliwości i najpierw przywrócenie na stanowisko wójta, a w dalszej perspektywie - oczyszczenie go z zarzutów, ale ciągłe przekładanie i odkładanie rozpraw, odległe terminy zniechęciły go. — Zarzuty, które mi przedstawiono nie są związane z budową kurników, tak jak mówi wiele osób mi nieprzychylnych, dotyczą jedynie pomówień, głównie jednego z radnych — wyjaśnia.

Dodaje, że procedury są jednak bardzo zawiłe, a wszystko przeciąga się w czasie. — Nie mogę dłużej czekać, widzę, co dzieje się w gminie. Jest sierpień, a budżet nie jest realizowany. Przetargi na inwestycje, nawet te, na które mamy dofinansowanie nie są ogłoszone — mówi Jacek Jankowski.

Przyznaje, że gmina ma zbyt wiele do stracenia: dofinansowanie do budowy drogi przy jeziorze w Kownatkach, budowę świetlic w Cebulkach i Lipowie, halę sportową w Zaborowie, pomosty w Kownatkach i Szkotowie, budowę placów zabaw w Kozłowie przy ul. Leśnej i Kolejowej oraz w Sławce Wielkiej, budowę przystanków w Kozłowie, Cebulkach i Sątopiu.

— Nie ma czasu na zwłokę, bo w zimę nikt nie podejmie się zrobienia drogi czy pobudowania świetlicy. Poza tym nie mogę patrzeć jak z pracy odchodzą wykwalifikowani pracownicy, a zatrudniane są osoby bez doświadczenia i kompetencji — mówi Jacek Jankowski.

Wybory jeszcze w tym roku

23 sierpnia Jacek Jankowski na ręce dyrektora olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego złożył mandat wójta. — 28 sierpnia komisarz wyborczy wygasił jego mandat. Po 7 dniach przysługujących wójtowi na odwołanie się od tej decyzji sprawa trafi do Prezesa Rady Ministrów — wyjaśnia dyrektor biura, Piotr Sarnacki.

— Z dniem uprawomocnienia się postanowienia Komisarza Wyborczego Ewa Krzyżewska przestaje pełnić powierzone jej stanowisko. Prezes Rady Ministrów wyznaczy osobę pełniącą obowiązki wójta — wyjaśnia Bożena Ulewicz, Rzecznik Prasowy Wojewody.

Prezes RM ogłasza kalendarz wyborczy oraz termin wyborów, które powinny się odbyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Mieszkańcy gminy Kozłowo pójdą więc do urn jeszcze w tym roku. Na kogo będą mogli zagłosować? Na pewno w wyborach wystartuje Jacek Jankowski, co zapowiedział w rozmowie z nami.

kama

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (122) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mazur #2352335 | 188.146.*.* 17 paź 2017 00:23

  w przedwojennej Polsce kazaliby go rozstrzelać, a nie pozwalali nadal chodzić na wolności. nie może ten zdrajca wrócić do władzy tak samo jak któreś z jego dupowłazów i pomocników (alicja e.)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. sorka ale #2338900 | 83.6.*.* 28 wrz 2017 21:08

   Jacek nie witał się z "karzdym", tylko z "każdym", bo tak nakazuje i kultura i ortografia. Nie abym był upierdliwy, ale przykro mi jest kiedy czytam takie wpisy. Proszę włączyć w komputerze "słownik" i automatycznie będzie podkreślał na czerwono błędy ortograficzne. Jak nawet tego nie opanujemy to o jakim patriotyzmie możemy rozmawiać ? Jak taki rodzić ma sprawdzać prace dziecka i mu pomagać w nauce ? A "karzde" dziecko potrzebuje pomocy rodziców. Więc szanujmy się i nasz język i niech to będzie podziękowanie dla naszych rodziców i nauczycieli j.polskiego. Pozdrawiam i przepraszam za swoją uwagę.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. oz #2336207 | 185.170.*.* 25 wrz 2017 19:37

    do mieszkanki bo tu widac kulture i poszanowanie czlowieka czy zna czy nie z karzdym sie wital bo tak nakazuje kultura a nie tylko przechodzic z podniesionym nosem i ludzi miec za nic jak to dzieje sie obecnie otworz oczy i spojz pozdro

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Mieszkanka #2329895 | 83.9.*.* 17 wrz 2017 17:39

     A Pani radna już robi kampanie chyba tylko po to zorganizowala zabawę żeby Jacka zaprosic i jak zwykle latal i czy zna czy nie to rękę podawal ludzie badzmy bezstroni!

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. mis #2323900 | 185.170.*.* 9 wrz 2017 09:53

     takiej kolezance z ktora uknuli cala ta szopke o kurnikach zenada

     Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (122)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages