Piątek, 22 września 2017. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Radni zdecydowali. W Kozłowie będą wcześniejsze wybory

2017-09-06 16:18:58 (ost. akt: 2017-09-06 19:58:28)
Przewodnicząca rady odczytała projekt uchwały

Przewodnicząca rady odczytała projekt uchwały

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

6 września odbyła się XLI nadzwyczajna Sesja Rady Gminy w Kozłowie zwołana na wniosek p.o. wójta Ewy Krzyżewskiej. Przedmiotem głosowania była uchwała w sprawie nieprzeprowadzania przedterminowych wyborów wójta Kozłowa.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy ,,Z uwagi na trudną sytuację finansową Gminy Kozłowo oraz krótki termin, który pozostał do upływu kadencji, radni stoją na stanowisku, iż przeprowadzenie kosztownych wyborów przedterminowych jest niecelowe. Zwraca się uwagę na fakt, że koszty poniesione przez gminę spowodowałyby ograniczenie, a nawet brak realizacji części z zaplanowanych na tern rok inwestycji.

Jak się jednak okazało, wydatki z tytułu przedterminowych wyborów obciążają nie gminę, a Skarb Państwa.

Argumenty uzasadniające projekt uchwały dotyczyły także właściwej realizacji ciążących na ogranie gminy obowiązków, poprawy sytuacji finansowej oraz ukończenia rozpoczętych inwestycji przez osobę wyznaczoną do wykonywania zadań wójta.

Część radnych wnioskowała o przesunięcie sesji na inny termin, gdyż mieli zbyt mało czasu na przemyślenie i konsultację z mieszkańcami. Zawiadomienie o sesji otrzymali wczoraj. 6 osób zagłosowało za zdjęciem z porządku obrad projektu uchwały, 8 było przeciwnych. Radni przeszli do głosowania.

Za nieprzeprowadzeniem przedterminowych wyborów na wojta Kozłowa głosowało 3 radnych, 8 było przeciwnych, 3 osoby wstrzymały się od głosu. Dla mieszkańców oznacza to wcześniejsze wybory. A ci z decyzji radnych byli zadowoleni.

Jak poinformowała Bożena Ulewicz, doradca wojewody, w związku z uprawomocnieniem się zrzeczenia się mandatu wójta Gminy Kozłowo, Jacka Jankowskiego, wojewoda wystąpi do prezesa Rady Ministrów o wyznaczenie osoby pełniącej funkcję wójta Gminy Kozłowo do czasu objęcia tej funkcji przez nowo wybranego wójta.

Podczas sesji sekretarz gminy, Bożena Judycka podzieliła się z zebranymi nieprzyjemną sytuacją, która ją dotkęła. — Niespełna godzinę temu był u mnie policjant z informacją od mieszkańca, że wyniosłam i wykorzystałam do niecnych celów pieczątki z urzędu. Jest mi przykro, że po tylu latach pracy coś takiego mnie spotyka — mówiła.

W podobnej sprawie głos zabrał także Krzysztof Bruździak, przedstawiciel stowarzyszenia Czyste źródła. — Trudno mi o tym mówić, ale docierają do mnie informacje dyskredytujące moją osobę. Rzekomo po godzinach pracy jeżdżę ,,wypasioną beemką". Jeżeli takie zarzuty są, prosze mi je udowodnić, chyba że jest to forma podziękowania za moje dotychczasowe zaangażowanie u państwa — apelował.

zl

Mieszkańcy są zadowoleni z decyzji rady

http://m.wm.pl/2017/09/orig/p1360016-413690.jpg

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (125) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkanka #2329896 | 83.9.*.* 17 wrz 2017 17:44

  Radna Alicja to dopiero jest za Jackiem myślałam że trochę rozsądniejsza jest zrobiła zabawę taneczną tylko chyba po to żeby zaprosic Jacka A ten czy zna czy nie wszystkim się klania i rękę podaje. Ciekawe co jej obiecał widać Pani radna boi się chyba że nie da rady jak by inny wójt by był..

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. życzliwy obserwator #2329595 | 195.136.*.* 17 wrz 2017 07:31

   Łapać złodzieja,przychodzi gość na policję i zgłasza,że jemu ukradli rower,policjant zapisuje w protokole"zamiszany w kradzież roweru".Dostrzegam podobną sytuację w Kozłowie.Nie ma znaczenia dla zwolenników obecnej władzy czy ktoś ukradł,czy jemu ukradziono,ważne jest tylko to,że nie popiera zwolenników PIS.W myśl zasady "Teraz K...a My","Raz zdobytej władzy nie oddamy" bez znaczenia jak tą władzę zdobyliśmy.To wszystko co było w Kozłowie to już historia.Niech to wyjaśniają organa ścigania.Pytajcie "nową władzę"co zrobiła przez te 7 mies.,poza szukaniem złodzeja,co zamierza zrobić do wyborów poza donoszeniem na policję na poprzedników.Powodzenia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. obcy #2328852 | 37.47.*.* 15 wrz 2017 17:04

   zróbcie sobie kozłowiacy dwie gminy, Kozłowo i Szkotowo - będzie więcej korytek do dojenia Was i innych instytucji

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. do żałosne #2327177 | 178.36.*.* 13 wrz 2017 20:04

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Żałosne to jest tylko to, gdy kandydaci sami w siebie nie wierzą. Mali ludzie mylą pychę, z dostrzeganiem własnej wartości. Pycha jest wtedy, gdy przeciętny wiejski wójcina uważa się za bożyszcze. A o wartości człowieka świadczy jakie ma osiągnięcia. Mgr inż. na kredyt już był. Czas na człowieka z wizją. :)

   1. żałosne #2326864 | 83.6.*.* 13 wrz 2017 13:27

    Obawiam sie że jeden z desantowców z Nowowiejskiej na Kozłowski Urząd jest przekonany że "ziarno" to własnie On i tylko On :P RESZTA TO PLEWY

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (125)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages