środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Radni zdecydowali. W Kozłowie będą wcześniejsze wybory

2017-09-06 16:18:58 (ost. akt: 2017-09-06 19:58:28)
Przewodnicząca rady odczytała projekt uchwały

Przewodnicząca rady odczytała projekt uchwały

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

6 września odbyła się XLI nadzwyczajna Sesja Rady Gminy w Kozłowie zwołana na wniosek p.o. wójta Ewy Krzyżewskiej. Przedmiotem głosowania była uchwała w sprawie nieprzeprowadzania przedterminowych wyborów wójta Kozłowa.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy ,,Z uwagi na trudną sytuację finansową Gminy Kozłowo oraz krótki termin, który pozostał do upływu kadencji, radni stoją na stanowisku, iż przeprowadzenie kosztownych wyborów przedterminowych jest niecelowe. Zwraca się uwagę na fakt, że koszty poniesione przez gminę spowodowałyby ograniczenie, a nawet brak realizacji części z zaplanowanych na tern rok inwestycji.

Jak się jednak okazało, wydatki z tytułu przedterminowych wyborów obciążają nie gminę, a Skarb Państwa.

Argumenty uzasadniające projekt uchwały dotyczyły także właściwej realizacji ciążących na ogranie gminy obowiązków, poprawy sytuacji finansowej oraz ukończenia rozpoczętych inwestycji przez osobę wyznaczoną do wykonywania zadań wójta.

Część radnych wnioskowała o przesunięcie sesji na inny termin, gdyż mieli zbyt mało czasu na przemyślenie i konsultację z mieszkańcami. Zawiadomienie o sesji otrzymali wczoraj. 6 osób zagłosowało za zdjęciem z porządku obrad projektu uchwały, 8 było przeciwnych. Radni przeszli do głosowania.

Za nieprzeprowadzeniem przedterminowych wyborów na wojta Kozłowa głosowało 3 radnych, 8 było przeciwnych, 3 osoby wstrzymały się od głosu. Dla mieszkańców oznacza to wcześniejsze wybory. A ci z decyzji radnych byli zadowoleni.

Jak poinformowała Bożena Ulewicz, doradca wojewody, w związku z uprawomocnieniem się zrzeczenia się mandatu wójta Gminy Kozłowo, Jacka Jankowskiego, wojewoda wystąpi do prezesa Rady Ministrów o wyznaczenie osoby pełniącej funkcję wójta Gminy Kozłowo do czasu objęcia tej funkcji przez nowo wybranego wójta.

Podczas sesji sekretarz gminy, Bożena Judycka podzieliła się z zebranymi nieprzyjemną sytuacją, która ją dotkęła. — Niespełna godzinę temu był u mnie policjant z informacją od mieszkańca, że wyniosłam i wykorzystałam do niecnych celów pieczątki z urzędu. Jest mi przykro, że po tylu latach pracy coś takiego mnie spotyka — mówiła.

W podobnej sprawie głos zabrał także Krzysztof Bruździak, przedstawiciel stowarzyszenia Czyste źródła. — Trudno mi o tym mówić, ale docierają do mnie informacje dyskredytujące moją osobę. Rzekomo po godzinach pracy jeżdżę ,,wypasioną beemką". Jeżeli takie zarzuty są, prosze mi je udowodnić, chyba że jest to forma podziękowania za moje dotychczasowe zaangażowanie u państwa — apelował.

zl

Mieszkańcy są zadowoleni z decyzji rady

http://m.wm.pl/2017/09/orig/p1360016-413690.jpg

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (129) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nidzica #2379969 | 83.4.*.* 22 lis 2017 15:28

  Nidzica skąd my to znamy, przygotowania do wyborów samorządowych manipulacją faktami nie tylko w Kozłowie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. życzliwy obserwator #2356384 | 195.136.*.* 22 paź 2017 17:22

  Druga turaCzas oczekiwania na nazwiska kandydatów,czas przemyśleń,mieszkańcy gminy wiedzą kto tak naprawdę liczy się w tej rozgrywce.Ja uważam,że tak naprawdę liczy się tylko dwóch kandydatów Jacek Jankowski i Marek Wolszczak.Jeden i drugi posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie żeby być wójtem gminy.Dają gwarancje,że gmina będzie się rozwijać,nie będą przez ten rok tylko Dadministrować,ale skutecznie zarządzać gminą.Mają swoje plusy i minusy,ale dają gwarancję przy wsparciu rady i mieszkańców gminy,że najbliższy rok do wyborów samorządowych nie będzie dla gminy stracony.Druga tura pewna.Wyborcy gminy domagajcie się debat kandydatów,zadawajcie trudne pytania,oceniajcie,decydujcie,wybierajci e,moich faworytów znacie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kandydat na wojta #2344722 | 37.47.*.* 6 paź 2017 08:36

  Po pierwsze to źle się stało ze radni podjęli decyzję o wcześniejszych wyborach na wójta. Ta decyzja podzieliła mieszkańców gminy.Wystarczy poczytać posty.Ile tam nienawiści. Ale skoro już taką podjęto decyzję to trzeba stanąć do walki o to stanowisko.Nie będę uprawiał czrnego pijaru bo nie o to tu chodzi.Q mojej ocenie najważniejsza jest gmina,mieszkańcy którzy naprawdę zasługująna szacunek.Jeśli zostanę wójtem z ich woli pognam to całe towarzystwo wzajemnej adoracji. Reguły będę jasne i przejrzyste,żadnej rodziny braci sióstr itp.Żadnego kolesiostwa.Zresztą jestem samotnym wilkiem.Dla mnie dobro gminy i jej mieszkańców jest priorytetowe. Zapytać jaki program normalny ludzki bez zbędnych wydatków oszczędny ale dla ludzi.Liczę na zrozumienie.I jeszcze jedno nie dajcie się omamic obietnicami wyborczym.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. oz #2336255 | 185.170.*.* 25 wrz 2017 20:33

  do mieszkanki proponuje idz i zapytaj p ale co jej obiecal bedzisz spokojniej spac a zabawa dla jacka brawo alu

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. życzliwy obserwator #2329595 | 195.136.*.* 17 wrz 2017 07:31

  Łapać złodzieja,przychodzi gość na policję i zgłasza,że jemu ukradli rower,policjant zapisuje w protokole"zamiszany w kradzież roweru".Dostrzegam podobną sytuację w Kozłowie.Nie ma znaczenia dla zwolenników obecnej władzy czy ktoś ukradł,czy jemu ukradziono,ważne jest tylko to,że nie popiera zwolenników PIS.W myśl zasady "Teraz K...a My","Raz zdobytej władzy nie oddamy" bez znaczenia jak tą władzę zdobyliśmy.To wszystko co było w Kozłowie to już historia.Niech to wyjaśniają organa ścigania.Pytajcie "nową władzę"co zrobiła przez te 7 mies.,poza szukaniem złodzeja,co zamierza zrobić do wyborów poza donoszeniem na policję na poprzedników.Powodzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (129)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages