Piątek, 22 września 2017. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Policja: Sekretarz gminy Kozłowo nie popełniła czynu zabronionego

2017-09-11 14:00:00 (ost. akt: 2017-09-11 13:58:02)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Ewa Krzyżewska poprosiła policję o interwencję w sprawie wynoszenia pieczątek z urzędu gminy przez sekretarz gminy Kozłowo. Policja interweniowała na miejscu zdarzenia.

Maciej Prażmo napisał na swoim facebook'u, i do nas e-maila, że sekretarz gminy 6 września wyniosła z urzędu 4 pieczątki byłej skarbnik gminy. Ewa Krzyżewska poprosiła o interwencję nidzicką policję.

— Potwierdzamy, że policjanci zostali wezwani do Urzędu Gminy w Kozłowie, sprawa została wyjaśniona na miejscu. Nie stwierdziliśmy, aby był popełniony czyn zabroniony i w związku z tym nie prowadzimy postępowania w tej sprawie — wyjaśnia Wojciech Stępień z nidzickiej policji.

— Ja nie oceniam nikogo, czy to było przestępstwo czy nie, ale zgodnie z zarządzeniem, wydanym przez byłego wójta Jacka Jankowskiego, pracownik, który odchodzi z pracy zdaje pieczęcie protokołem.

Kiedy są już zdane, powołuje się komisję, która dokonuje zniszczenia pieczęci w taki sposób, aby nie można było odczytać właściciela pieczątki, sporządza się protokół zniszczenia i umieszcza się w dokumentacji gminy — wyjaśnia Maciej Prażmo.

Dodaje, że wykonanie zarządzenia powierza się kierownikom referatów, a nadzór nad realizacją zarządzenia obejmuje sekretarz gminy. — Dlatego, jeśli policja nie będzie prowadziła dochodzenia w tej sprawie, to ze strony Stowarzyszenia Promujmy Kozłowo non omnis moriar zostanie złożone doniesienie do prokuratury. Niech prokuratura rozstrzygnie, czy sekretarz złamała prawo — mówi Maciej Prażmo.

Sekretarz gminy zapewnia, że pieczątki te zwyczajowo zawiozła do zakładu poligraficznego w Działdowie po to, aby dokonać ich wymiany. — Nie miałam zamiaru wykorzystania tych pieczątek do innych celów — mówi sekretarz.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (48) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? :P #2333623 | 83.6.*.* wczoraj, 22:24

  Nikogo nie dziwi, że dla Ciebie to Ty jestes najlepszym kandydatem :) Sa jednak wybory i chocbyś tu pisał o sobie nawet wytłuszczonym drukiem, to jestes nadal tym kim jesteś. Nowy Wójt szybko pokaże Ci gdzie Twoje miejsce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do 37.47 #2332583 | 178.36.*.* 20 wrz 2017 21:12

  Wciąż tu myszkujesz i jątrzysz, każesz szukać "tego nieskazitelnego", a przecież jest jeden człowiek, który od lat dla i w imieniu mieszkańców ujawniał i pokazywał błędy. Te błędy, które dziś "wychodzą spod dywanu". Robił to bezinteresownie. I od lat nie zmieniał stanowiska. To Maciej Prażmo. Najlepszy kandydat.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kandydat na wojta #2330661 | 37.47.*.* 18 wrz 2017 16:51

  Czytając te wasze wypociny zastanawiam się czy warto startować na to stanowisko.Z kim tu rozmawiać? Zajadlosc,jeden drugiego utopilby w łyżce wody.Zazdrość i zawiść. Wam potrzebny jest wójt mocny najlepiej mafiozo.Taki który jak nie skutkuje prawo i słowo to bejzbol.Oskarzacie się nawzajem o byle co donosy i sprawy.Gdzie w tym wszystkim jest dobro gminy i mieszkających tam ludzi?Nikt o to nie dba ,nikt nie myśli o przyszłości. Dla większości osób udzielajacych się ważne jest tylko to co jest tu i teraz ile będę z tego miał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. jaki pkt 2 ? #2329741 | 83.6.*.* 17 wrz 2017 11:41

  PROTESTUJĄ PRZECIWKO TOTALITARYZMOWI W WARSZAWIE. "CHCESZ PANOWAĆ NAD LUDŹMI ? 1) WYSTRASZ ICH, WSKAŻ WROGA" ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. czy ktoś wie ? #2328985 | 83.6.*.* 15 wrz 2017 21:12

  ... po co patrzeć "na ręce" poprzedniej ekipy" skoro jest to już poprzednia ekipa ? dlaczego i jak "nie dawać jej oddechu" ? - przecież to już jest "poprzednia ekipa" :) niech oddychają :) A co z obecna ekipą ? Jej na ręce nie można patrzeć ? Ktoś tu chyba w mało-elegancki sposób chce koniecznie odwracać uwagę od tego co dzisiaj się dzieje i co my mieszkańcy powinniśmy robić i kiedy :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (48)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages