Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Policja: Sekretarz gminy Kozłowo nie popełniła czynu zabronionego

2017-09-11 14:00:00 (ost. akt: 2017-09-11 13:58:02)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Ewa Krzyżewska poprosiła policję o interwencję w sprawie wynoszenia pieczątek z urzędu gminy przez sekretarz gminy Kozłowo. Policja interweniowała na miejscu zdarzenia.

Maciej Prażmo napisał na swoim facebook'u, i do nas e-maila, że sekretarz gminy 6 września wyniosła z urzędu 4 pieczątki byłej skarbnik gminy. Ewa Krzyżewska poprosiła o interwencję nidzicką policję.

— Potwierdzamy, że policjanci zostali wezwani do Urzędu Gminy w Kozłowie, sprawa została wyjaśniona na miejscu. Nie stwierdziliśmy, aby był popełniony czyn zabroniony i w związku z tym nie prowadzimy postępowania w tej sprawie — wyjaśnia Wojciech Stępień z nidzickiej policji.

— Ja nie oceniam nikogo, czy to było przestępstwo czy nie, ale zgodnie z zarządzeniem, wydanym przez byłego wójta Jacka Jankowskiego, pracownik, który odchodzi z pracy zdaje pieczęcie protokołem.

Kiedy są już zdane, powołuje się komisję, która dokonuje zniszczenia pieczęci w taki sposób, aby nie można było odczytać właściciela pieczątki, sporządza się protokół zniszczenia i umieszcza się w dokumentacji gminy — wyjaśnia Maciej Prażmo.

Dodaje, że wykonanie zarządzenia powierza się kierownikom referatów, a nadzór nad realizacją zarządzenia obejmuje sekretarz gminy. — Dlatego, jeśli policja nie będzie prowadziła dochodzenia w tej sprawie, to ze strony Stowarzyszenia Promujmy Kozłowo non omnis moriar zostanie złożone doniesienie do prokuratury. Niech prokuratura rozstrzygnie, czy sekretarz złamała prawo — mówi Maciej Prażmo.

Sekretarz gminy zapewnia, że pieczątki te zwyczajowo zawiozła do zakładu poligraficznego w Działdowie po to, aby dokonać ich wymiany. — Nie miałam zamiaru wykorzystania tych pieczątek do innych celów — mówi sekretarz.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (51) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kandydacie z przypadku #2335662 | 83.6.*.* 25 wrz 2017 00:28

  chyba w San Eskobar :P

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Barbara z Zakrzewka #2335262 | 178.36.*.* 24 wrz 2017 11:21

  Maciej Prażmo najlepszy kandydat.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec #2334812 | 31.0.*.* 23 wrz 2017 14:47

  A kto inny niż p. Prażmo? Ma wiedzę i doświadczenie. Od lat interesuje się sprawami ludzi i patrzy urzędnikom na ręce. Na sesjach nie raz zadawał Jankowskiemu trudne pytania. A radni co robili? Uszy po sobie i cicho sza. Ciekawe ilu kandydatów się pojawi co to za obecnej kadencji ani razu w gminie się nie pojawili żeby ludzi bronić choćby przed kurnikami.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ? :P #2333623 | 83.6.*.* 21 wrz 2017 22:24

  Nikogo nie dziwi, że dla Ciebie to Ty jestes najlepszym kandydatem :) Sa jednak wybory i chocbyś tu pisał o sobie nawet wytłuszczonym drukiem, to jestes nadal tym kim jesteś. Nowy Wójt szybko pokaże Ci gdzie Twoje miejsce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. do 37.47 #2332583 | 178.36.*.* 20 wrz 2017 21:12

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Wciąż tu myszkujesz i jątrzysz, każesz szukać "tego nieskazitelnego", a przecież jest jeden człowiek, który od lat dla i w imieniu mieszkańców ujawniał i pokazywał błędy. Te błędy, które dziś "wychodzą spod dywanu". Robił to bezinteresownie. I od lat nie zmieniał stanowiska. To Maciej Prażmo. Najlepszy kandydat.

Pokaż wszystkie komentarze (51)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages