Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Więcej zdrowia w Kozłowie

2017-10-13 14:12:32 (ost. akt: 2017-10-13 14:19:33)

Autor zdjęcia: pixabay.com

profilaktyka\\\ Cytologia jest podstawowym badaniem w diagnostyce raka szyki macicy. Każda z nas myśli, że choroba jej nie dotyczy. Warto to sprawdzić już 20 października w Kozłowie. Organizatorzy zapraszają mieszkanki na darmowe badanie.

Takich spotkań w subregionie olsztyńskim odbędzie kilkadziesiąt. Odbywają się one w formie wykładów i prezentacji, rozmów i indywidualnych konsultacji. Po każdym spotkaniu uczestniczki mogą zapisać się na badanie lub od razu zrobić sobie cytologię.

20 października zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie. W czasie spotkania dowiemy się nieco więcej o raku szyjki macicy, zaprezentowany zostanie także krótki film, w którym specjaliści ze szpitala MSWiA w Olsztynie w przystępny sposób opowiedzą na czym polega cytologia i dlaczego to badanie jest tak ważne dla naszego zdrowia.

Moderatorką spotkania będzie Aneta Sobiecka, edukatorką Ewa Rogalska (położna), natomiast specjalistką ds. informacji — Jadwiga Wińska.

Spotkanie informacyjno-edukacyjne w Kozłowie odbędzie w ramach realizowanego obecnie projektu “Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy-subregion olsztyński" i obejmuje swoim zasięgiem mieszkanki ośmiu powiatów: grodzkie Olsztyn, olsztyńskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, nidzickiego i szczycieńskiego.

— Na spotkanie zapraszamy aktywne zawodowo panie w wieku 29-59 lat, które w ostatnich trzech latach nie miały robionej cytologii — wyjaśnia Małgorzata Chojnowska, koordynatorka projektu “Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy-subregion olsztyński". — Do Kozłowa zapraszamy nie tylko panie tu mieszkające, ale także z okolicznych miejscowości. Po spotkaniu będzie można zapisać się na cytologię. Badanie jest darmowe — mówi Małgorzata Chojnowska.

Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj ze specjalistą i zrób sobie cytologię.

Spotkanie odbędzie się 20 października, godz. 14.30, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie, ul. Nidzicka 3. Zapraszamy!

Kr

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages