Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Nie dostałam pieniędzy z 500+

2017-11-16 07:00:00 (ost. akt: 2017-11-17 13:52:22)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Napisała do nas mieszkanka gminy Kozłowo, że nie zostało jej wypłacone świadczenie z programu 500+. Panie zajmujące się tym twierdzą, że gmina nie ma pieniędzy i może zostanie wypłacone do końca października lub w listopadzie.

Kobieta dodaje, że samotnie wychowuje dziecko i nie ma go za co nakarmić. — W głowie nie mieści się taka sytuacja. Nasuwa się tu pytanie, a co się z tymi pieniędzmi stało? Gdzie są pieniądze przeznaczone dla naszych dzieci. Bardzo proszę o zajęcie się tą sprawą i nagłośnienie jej — czytamy w mailu.

O wyjaśnienie zwróciłyśmy się do kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie. Elżbieta Świgoń jest zdziwiona taką informacją, ponieważ w gminie Kozłowo za październik już wypłacono 330.167,30 zł.

Liczba wniosków złożonych w sierpniu - 346 wniosków – na dzień 31 października rozpatrzono oraz wydano decyzje zarówno dotyczące odmowy, jak i przyznania świadczeń oraz wypłacono wszystkie przyznane świadczenia;

Liczba wniosków złożonych w miesiącu wrześniu – 59 wniosków, na dzień dzisiejszy (16 listopada) do rozpatrzenia pozostaje - 5;

Liczba wniosków złożonych w miesiącu październiku - 43 wnioski, na dzień dzisiejszy (16 listopada) do rozpatrzenia pozostaje – 24;

Liczba wniosków złożonych w miesiącu listopadzie – 13 wniosków.

— Pragnę podkreślić, że w związku z tym, że każdy wniosek trzeba przeanalizować sprawdzić w systemie Empatia: CBB, E-PODATKI, PUE-ZUS oraz PESEL, a w przypadku świadczeń, które uzależnione są od dochodu, także dokonać wyliczeń. Pracownicy, którzy realizują te świadczenia są bardzo obciążeni i pracują również poza normalnymi godzinami pracy — mówi kierownik.

Zapewnia jednocześnie, że do końca miesiąca zostaną wypłacone wszystkie pozytywnie rozpatrzone, złożone w miesiącu sierpniu wnioski, a w miarę możliwości realizowane będą kolejne czyli wrześniowe. Zgodnie z przepisami wypłaty można dokonać w ostatnim dniu miesiąca.

— Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku.

Przypomnijmy. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 30 listopada tego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 grudnia tego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.


W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia danego roku do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages