Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Bus zakopał się w błocie

2017-11-21 07:45:00 (ost. akt: 2017-11-21 07:49:07)

— Mam niepełnosprawną córkę. Dowożona jest do szkoły przy ulicy Wyborskiej w Nidzicy szkolnym busem. Niestety, gminna droga we wsi jest nieprzejezdna — mówi mieszkanka Pielgrzymowa.

— Podczas ciągłych opadów jest na niej pełno błota. Bus, który dowozi moją niepełnosprawną córkę do szkoły zakopał się i gdyby nie pomoc życzliwego sąsiada, to utkwiłby na dobre w błocie — żali się kobieta.

Niedługo kierowca nie będzie chciał podjeżdżać i dziewczynkę trzeba będzie donosić na rękach do busa. Od wielu lat mieszkańcy Pielgrzymowa proszą o utwardzenie drogi, która przebiega przez całą wieś i zrobienie chodnika.''

— Tamtędy dzieci chodzą na przystanek autobusowy, aby dojechać do szkoły. Na drodze jest pełno błota i kałuż. Jest bardzo niebezpiecznie. Zimą jest jeszcze gorzej. Nikt tej drogi nie odśnieża — mówi kobieta.

Na ich prośby poprzednie władze nie reagowały. Teraz udało się z funduszu sołeckiego ułożyć około 50 m2 kostki. Ale problemu to nie rozwiązało, ponieważ jest to bardzo mały kawałek drogi i bus czy też autobusy nie mają możliwości bezpiecznego wjazdu.

Mieszkańcy chcą wyremontowania całego odcinka drogi i liczą na to, że w budżecie na rok 2018 znajdą się na tę inwestycję pieniądze.

Ten nowo ułożony kawałek drogi wywołał konflikt we wsi. — Część sąsiadów ma do nas pretensje, że drogę ułożono tylko obok naszego domu — mówi ojciec dziewczynki.

Przyznaje, że część kostki ułożono na podjeździe, ale on za to zapłacił.

Kierownik referatu gospodarki i inwestycji gminy Kozłowo Michał Juszczyk wyjaśnił, że jest to pierwszy etap budowy tej drogi.

— Gmina przekazała kostkę brukową, która została po rozbiórce chodników w Kozłowie. W tegorocznym budżecie nie mamy środków na wykonanie tej drogi — mówi kierownik.

Sołtys Pielgrzymowa Beata Zalewska złożyła wniosek do gminy o zabezpieczenie pieniędzy w budżecie na 2018 rok na remont drogi w Pielgrzymowie.

— Może gmina nam chociaż trochę pomoże, bo tę drogę trzeba zrobić. Z funduszu sołeckiego to będziemy ją robić przez kilka lat. Droga powinna być wykonana już za czasów byłego wójta — mówi sołtys.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages