Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Pomóżmy pogorzelcom z Kozłowa

2017-11-23 07:00:00 (ost. akt: 2017-11-22 20:03:58)

W dzisiejszym (23 listopada) wydaniu naszej gazety piszemy o pożarze w Kozłowie, w wyniku którego spłonął dom, w którym mieszkała 4-osobowa rodzina. Państwo Orzechowscy stracili wszystko, co mieli.

Informację o możliwości udzielenia pomocy redakcja dostała juz po wydrukowaniu naszej gazety. Dlatego przekazujemy ja na razie tylko na naszej stronie internetowe.

W trakcie pożaru i prowadzonej następnie akcji gaśniczej całkowitemu zniszczeniu uległ dach budynku oraz pomieszczenia zajmowane przez rodzinę wraz z całym wyposażeniem.

W jednej chwili rodzina została pozbawiona dachu nad głową, jak również podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku.

— Rodzina nie otrzyma z tytułu doznanych strat odszkodowania z ubezpieczenia, ponieważ dom nie był ubezpieczony — mówi kierownik GOPS w Kozłowie Elżbieta Świgoń.

Rodzinie potrzebna jest pomoc zarówno rzeczowa jak i finansowa, żeby mogli wrócić do swojego domu.

Wsparcia w formie rzeczowej można udzielać za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie z siedzibą przy ulicy Nidzickiej 31, do którego można dostarczyć rzeczy, które mają być przekazane poszkodowanym.

— Rodzina otrzyma wsparcie ze strony Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie, jednakże ze względu na rozmiar strat ośrodek nie jest w stanie zapewnić kompleksowej pomocy w remoncie budynku, szacowany koszt strat to 300 tys.złotych. Nieszczęście, które dotknęło rodzinę naszych mieszkańców mogłoby spotkać każdego z nas.

Żyjemy w bardzo trudnych czasach, dlatego każdy odruch serca będzie mile widziany, a dla rodziny dotkniętej tą tragedią, będzie nadzieją na lepsze jutro i wiarą, że współczucie i pomoc innym nie jest obca naszemu społeczeństwu — apeluje Elżbieta Świgoń.


Chcesz udzielić rodzinie pogorzelców pomocy rzeczowej skontaktuj się z kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie Elżbietą Świgoń telefon: 89-625-08-34 oraz specjalista pracy socjalnej Magdalena Kordalska tel. 89-625-08-39.

Jeśli możesz przekazać nawet drobną kwotę to wpłać ją na wyodrębniony rachunek bankowy udostępniony przez Nidzicki

Fundusz Lokalny:
Bank Spółdzielczy w Nidzicy numer konta: 58 8834 0009 2001 0000 5005 0013
Tytuł prowadzonej zbiórki : „Pogorzelcy z Kozłowa”

Za każdą pomoc rodzina będzie bardzo wdzięczna.
roz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Agater #2383354 | 37.47.*.* 26 lis 2017 16:32

    Mam kuchnie gazową mogę oddać dla pogozelcow tylko że jestem z biskupca czy ktoś może ja odebrać??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages