Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

To był naprawdę wyjątkowy dzień

2018-01-04 10:00:00 (ost. akt: 2018-01-04 13:21:01)

Autor zdjęcia: Joanna Mergalska

Ten wyjątkowy dzień w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie od rana był bardzo świąteczny.

Wszyscy ładnie ubrani, niektórzy chłopcy nawet w garniturach. Byli tacy, którzy chodzili z prezentami, ktoś przemknął z blachą ciasta lub pierogów. Każdy był miły, uśmiechnięty i uprzejmy.

Na pierwszej lekcji dyrektor osobiście wręczyła każdemu słodką czekoladę. Około godziny 9.00 na szkolnym holu rozpoczął się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Każda klasa, od pierwszej szkoły podstawowej aż do trzeciej gimnazjum, przygotowała i zaprezentowała wybraną kolędę.

Kulminacyjnym momentem była wspólna Wigilia, która rozpoczęła się wczesnym popołudniem. Na holu zebrała się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

Swą obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: zastępca wójta gminy Kozłowo Jacek Jankowski, wiceprzewodniczący rady gminy Zdzisław Szczepkowski, kierownik GOPS-u Elżbieta Świgoń.

Uroczystość poprowadziła uczennica klasy II A gimnazjum Natalia Semeniuk. Dyrektor Barbara Szczepkowska przywitała wszystkich i złożyła świąteczne życzenia. Jacek Jankowski życzył nam wszystkiego najlepszego, wyraził swoją sympatię dla szkoły, mówiąc, że czuje się tu jak w rodzinie oraz cieszy się, że nadal będziemy razem budować społeczność gminną.

Dyrektor odczytała fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie chór szkolny pod opieką Renaty Zagóry pięknie zaśpiewał kilka kolęd. Ostatnie dwie "Przybieżeli do Betlejem" i "Dzisiaj w Betlejem" gromkim i radosnym głosem śpiewali już wszyscy zgromadzeni.

Uczennice wraz z Małgorzata Sowińską wyrecytowały bożonarodzeniowe wiersze, a potem harcerki rozdały wszystkim opłatek. Składaliśmy sobie wzajemnie świąteczne życzenia, a następnie każdy mógł spróbować wigilijnych potraw: pierogów, krokietów z kapustą i grzybami, sałatek, wspaniałych ciast, owoców i orzechów.
Miło zakończył się ten ostatni przed świętami szkolny dzień.


Iwona GiranowskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zspkozłowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages