Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Budowa łącznika wstrzymana

2018-01-26 07:00:00 (ost. akt: 2018-01-26 19:54:58)

Budowa łącznika między szkołą, a salą gimnastyczną w Kozłowie została wstrzymana do czasu opracowania dokumentacji zamiennej. W czasie kontroli stwierdzono nieprawidłowości przy wykonywaniu robót budowlanych, objętych pozwoleniem.

Sprawa budowy łącznika ciągnie się od listopada 2017 roku. Obecnie prace zostały wstrzymane. Podczas przeprowadzonej w listopadzie 2017 roku kontroli okazało się, że wykonawca wykonuje roboty budowlane w sposób istotnie odbiegający od ustaleń i warunków określonych w pozwoleniu na budowę oraz w zatwierdzonym projekcie budowlanym. Został sporządzony protokół pokontrolny, w którym ustalono stan faktyczny.

— Na terenie budowy stwierdzono trwające roboty budowlane w zakresie rozbiórki wiatrołapu sali gimnastycznej, odkrycie kanału technologicznego, wykonanie ścian fundamentowych wraz z ich izolacją oraz dociepleniem. Wykonano także prace murowe ścian nadziemia łącznika po obu stronach — wyjaśnia wójt Kozłowa Marek Wolszczak.

Jak się okazało o niezgodnościach stanu faktycznego z projektem informowani byli pracownicy urzędu gminy, m.in. ówczesna wójt Ewa Krzyżewska oraz Jan Borkowski.

Z wyjaśnień wykonawcy wynika, że otrzymał on informację ustną, że ma kontynuować prace i kontaktować się z projektantem. W związku z tym zwrócił się na piśmie do ówczesnej wójt Ewy Krzyżewskiej o przedłużenie terminu wykonania umowy wraz z wykonaniem dokumentacji zamiennej.

W toku prac wyjaśniających ustalono, że kierownik referatu inwestycji i gospodarki terenowej Andrzej Wasiłowski wystosował pismo do skarbnika gminy Kozłowo o zabezpieczenie środków na wykonanie aktualnej mapy do celów projektowych oraz wykonanie projektu zamiennego.

— Mimo tej prośby gmina nie przystąpiła do wykonania mapy i planu, ponieważ nie zostały zabezpieczone środki finansowe — mówi wójt Marek Wolszczak. Obecnie budowa została wstrzymana, przedłużono zabezpieczenie wykonania robót do czerwca, a gmina przystąpiła do opracowania projektu zastępczego.

— Niestety, w nowym projekcie nie będzie można zmienić parametrów kanału ciepłowniczego. Po prostu skorygujemy niezgodności planu z tym co jest w ziemi — wyjaśnia wójt.

roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. polak #2428512 | 83.9.*.* 29 sty 2018 13:29

  ciekawie kogo wasz krol teraz popze w wyborach, swoja zonke? ciekawe he

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kozlowiak #2427120 | 178.36.*.* 27 sty 2018 09:52

  Kto ganial się po budowie szkoły i sali gimnastycznej ten wie że fundamenty pod łącznik - przejście z piwnicy na salę zostało zasypane. Tam miało powstać skrzydło dodatkowe budynku. Wystarczy wyciągnąć plany budowy szkoły i wszystko będzie jasne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. No tak #2426929 | 83.31.*.* 26 sty 2018 21:40

   Marcin Sabala sie usral na lacznik i tak zostalo. Teraz wychodza tez w koncu nieprawidlowosci pani Krzyzewskiej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Mieszkaniec #2426618 | 188.112.*.* 26 sty 2018 14:36

    A wszystko dzieje się za siedmioma górami i siedmioma morzami ? W sumie ten artykuł to i tak masło maślane.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. a #2426507 | 37.47.*.* 26 sty 2018 12:18

    Z artykułu nie dowiedziałem się gdzie ten łącznik budują. W Malinowie ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (11)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages