Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Woda nie nadaje się do picia

2018-03-12 16:00:00 (ost. akt: 2018-03-12 14:48:22)
Woda

Olsztyn - Woda - ilustracja o zdatnej wodzie do picia z kranu. Fot. Beata Szymańska / 1 sierpień 2014 /

Woda Olsztyn - Woda - ilustracja o zdatnej wodzie do picia z kranu. Fot. Beata Szymańska / 1 sierpień 2014 /

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

NIEDANOWO\\\ Od 2 lutego woda w Niedanowie nie nadaje się do spożycia. Wykryto w niej groźną dla zdrowia bakterię e-coli. Wodociąg zaopatruje w wodę 180 osób. Woda do wsi dostarczana jest w plastikowych pojemnikach.

Na stronie internetowej wojewódzkiego sanepidu czytamy, że woda z wodociągu w Niedanowie nie nadaje się do spożycia z uwagi na obecność Escherichia coli.

Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła. Wodociąg Niedanowo zaopatruje w wodę 1 miejscowość: Niedanowo – 180 osób.

— Problem z niezdatnością wody do spożycia w Niedanowie powraca co jakiś czas. Co prawda nie jest to wodociąg gminny, ale my jako gmina jesteśmy zobowiązani dowozić wodę pitną dla mieszkańców.

Planowana jest budowa wodociągu. Jesteśmy na etapie zamówienia projektu, ale na wykonanie takiej inwestycji potrzebny jest czas. Żeby na teraz rozwiązać ten problem w porozumieniu ze spółką EKO Kozłowo, która jest odpowiedzialna za zaopatrzenie mieszkańców w wodę, chcemy kupić sterylizator — wyjaśnia wójt Marek Wolszczak.

Zostanie on zamontowany w hydroforni w Niedanowie i jego zadaniem będzie walka z bakteriami. Jest to inwestycja, która będzie kosztowała ponad 20 tys. złotych.

— Mamy nadzieję, że na ten czas, który jest potrzebny na opracowanie projektu, a potem na budowę wodociągu, zapewni on odpowiednią jakość wody — wyjaśnia Marek Wolszczak.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages