Pierwszy wiosenny punkcik Gminy Kozłowo

2018-04-22 08:46:49(ost. akt: 2018-04-22 10:41:12)

W sobotę (21 kwietnia) w meczu 14 kolejki piłkarskiej A-klasy gr.4 Gmina Kozłowo na własnym boisku zremisowała z Welem Lidzbark Welski 1:1 (1:1)
W meczu na szczycie A-klasy gr.4 Gmina Kozłowo zremisowała z Welem Lidzbark Welski 1:1.

Obydwa zespoły nie najlepiej rozpoczęły rundę wiosenną. Gmina Kozłowo uległa w pierwszych swoich spotkaniach ze Startem Nidzica 0:3 oraz z KS Mroczno 0:5, Wel natomiast z Liderem Złotowo 2:3 oraz z Zamkiem Kurzętnik 1:4.

Mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, w których ponownie na boisku warunki dyktował silnie wiejący wiatr. W I połowie gospodarz piłkarze Gminy grający z wiatrem osiągnęli znaczną przewagę, a bramkarz kozłowian dopiero w 15 minucie miał pierwszy kontakt z piłką.

Gmina Kozłowo przejęła inicjatywę i raz po raz gościła pod bramką Wela. Niestety sporo strzałów było niecelnych. Przebudzenie nastąpiło w 8 minucie kiedy to grający trener gospodarzy Robert Sobotka otrzymał podanie z głębi pola, przedłużył sobie piłkę głową i mimo asysty obrońcy zespołu gości oddał celny strzał zza linii pola karnego. Strzał ten zupełnie zaskoczył bramkarza Wela który nie podjął interwencji przy tym uderzeniu a wpadającą piłkę do jego siatki odprowadził wzrokiem.

20 minuta i potężne uderzenie z dystansu Roberta Sobotka lecz tym razem bramkarz Wela ładną interwencją sparował piłkę na aut. Pięć minut później goście z Lidzbarka doprowadzili do wyrównania. Ich pierwsza składniejsza ofensywna akcja od razu zakończyła się golem a strzelcem był doskonale znany kibicom Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej Piotr Czarnecki który przytomnie zachował się w polu karnym Gminy i sprytnym uderzeniem doprowadził do remisu w tym spotkaniu.

Dziesięć minut później Piotr Czarnecki mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie lecz jego rajd prawą stroną i oddany strzał na bramkę gospodarzy w ostatniej chwili zablokowali obrońcy Gminy.

Do przerwy mimo wielu okazji gospodarzy wynik nie uległ już zmianie. Po zmianie stron role na boisku się odwróciły i to goście z Lidzbarka dominowali na boisku. Gospodarze grali z kontry i po jednej z nich w 50 minucie o mały włos a nie zdobyliby drugiej bramki lecz ponownie bramkarz zespołu gości stanął na wysokości zadania.

Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1 który odzwierciedla przebieg wydarzeń panujących na boisku i nie krzywdzi żadnej ze stron. Obydwa zespoły zdobyły w ten sposób swój pierwszy wiosenny punkcik w tych rozgrywkach.

Gmina Kozłowo: Wojtczak - Lesiński - Sobotka - P.Szczepański - S.Szczepański - Kowalik - Wiśniewski - Dobies - Kowalski - Fahl - Kuczyński oraz Szymański, Świtkowski