Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Konkurs "Aktywna Wieś". Zachęcamy do wzięcia udziału!

2018-05-24 07:00:00 (ost. akt: 2018-05-23 22:20:37)

Autor zdjęcia: UG Kozłowo

KOZŁOWO\\\ Jak co roku w gminie Kozłowo ogłoszono konkurs "Aktywna Wieś", w którym może wziąć udział każda miejscowość z tej gminy. Nagrodę ufunduje wójt.

Chęć udziału należy zgłosić do 31 lipca. Oceny dokona komisja konkursowa. Konkurs ma zasięg gminny. Przedmiotem jego oceny jest szeroko rozumiana aktywność społeczności lokalnej.

— Aktywność powinna się przejawiać w kulturze, tradycji, ochronie dziedzictwa kulturowego, w tym regionalnego, wykorzystaniu funduszu sołeckiego, ochronie środowiska, edukacji ekologicznej i wielu innych — mówi sekretarz gminy Bożena Judycka.

Zgłoszenia do udziału w konkursie dokonuje sołtys, a będą one przyjmowane do 31 lipca. Każde sołectwo lub miejscowość, które zgłoszą się do konkursu muszą przekazać zdjęcia, filmiki, kserokopie artykułów prasowych, czyli materiały poświadczające wykonanie przedsięwzięcia.

Komisja konkursowa oceniać będzie zaangażowanie mieszkańców w podejmowane działania na terenie wsi
(od 0 do 10pkt.), różnorodność, wartość, atrakcyjność, oryginalność działań (od 0 do 10pkt.), kultywowanie tradycji i rozwoju tożsamości wiejskiej (od 0 do 5 pkt), udział stowarzyszeń, grup nieformalnych w realizacji inicjatyw (od 0 do 5 pkt.), dbałość o ochronę środowiska (od 0 do 5pkt.). Łącznie można będzie otrzymać 35 punktów.

— Punkty przyznane przez jednego członka komisji będą sumowane, a następnie wyliczana będzie wartość średnia wszystkich ocen członków komisji. Na tej podstawie sporządzona zostanie lista rankingowa w kolejności od największej do najmniejszej liczby zdobytych punktów. Laureatem zostanie wieś z najlepszymi wynikami — wyjaśnia sekretarz Bożena Judycka.

Przyznane zostaną również II i III miejsce. Komisja ma także prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas dożynek. Rok temu I miejsce i tytuł laureata konkursu „Aktywna wieś w Gminie Kozłowo w 2017 roku” zajęła Sławka Wielka, II miejsce zajęło Turówko, a III - Januszkowo.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages