Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Bezpieczeństwo naszym priorytetem

2018-05-19 10:00:00 (ost. akt: 2018-05-19 09:25:20)

Autor zdjęcia: Piotr Sowiński

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego wzięli udział w wydarzeniu „Bezpieczne Mazury”, zorganizowanym w Expo Mazury w Ostródzie.

Miało ono charakter prewencyjny i edukacyjny. Jego celem było promowanie bezpiecznego wypoczynku na wodzie i nad wodą, podczas wakacji, w drodze do szkoły, w internecie i w wielu sytuacjach, w których uczestniczą dzieci i dorośli.

Młodzież przeszła ścieżką edukacyjną, na którą składało się kilkanaście stanowisk tematycznych, przygotowanych przez służby, instytucje i organizacje związane z bezpieczeństwem społecznym (np. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Komenda Powiatowa PSP w Ostródzie, Grupa Specjalna Płetwonurków RP, WOPR).

Uczniowie, oprócz możliwości wysłuchania prelekcji, mogli m.in. obejrzeć sprzęt strażacki, ugasić pożar gaśnicą śniegową, prześwietlić swój plecak, pobawić się z labradorem pracującym w Służbie Celno-Skarbowej, czy przeprowadzić liczne eksperymenty chemiczne.

Warto podkreślić, że czworo uczniów naszej szkoły: Bartosz Bieniek, Jakub Kordalski, Zuzanna Stawczyk i Agnieszka Truszczyńska otrzymało wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym „Bezpieczne Wakacje”.

Dzięki uczestnictwu w niniejszym wydarzeniu mamy nadzieję, że przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa wśród naszych uczniów.

Piotr Sowiński

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages