Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Bawili się do późnej nocy

2018-07-03 16:00:00 (ost. akt: 2018-07-03 12:51:45)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

29 czerwca w Kownatkach odbył się Festyn Rodzinny. Była muzyka, dobra zabawa, atrakcje dla najmłodszych, grochówka, smalec, wiejski chlebek i potańcówka do późnej nocy. Nie zabrakło też wzruszających chwil i podziękowań.

Na początku uroczystości sołtys Kownatek Krystyna Kukwa serdecznie przywitała przybyłych gości. Po części oficjalnej zebrani wysłuchali występu najmłodszych mieszkańców Kownatek.

Nie zabrakło też zabaw aktywizujących dla dzieci. Zadaniem ochotników było stworzenie pejzażu o Kownatkach. Dzieci chętnie brały udział w konkursie, pracując indywidualnie lub w małych grupkach. Jury, pod kierunkiem wójta Kozłowa Marka Wolszczaka, miało twardy orzech do zgryzienia. W końcu ogłoszono werdykt: siedem pierwszych miejsc!

Dzieci dostały słodycze i drobne upominki, które są do ich dyspozycji w świetlicy wiejskiej. Sześć par małżeńskich świętowało też swoje rocznice. Z tej okazji otrzymały od sołtys Krystyny Kukwy kwiaty i listy gratulacyjne. Popołudnie uświetnił występ kapeli Wrzos, która po raz pierwszy występowała przed mieszkańcami Kownatek. Nie zabrakło smacznego poczęstunku.

Była grochówka, smalec, ogórki, chlebek wiejski. Wzruszającym momentem były podziękowania, które mieszkańcy złożyli na ręce pani sołtys. — Oby pani sołtysowała w naszej miejscowości, dopóki my żyjemy — mówili. Według planu zabawa miała potrwać do 22, jednak mieszkańcy rozeszli się do swoich domów dobrze po północy.

zlPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages