Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Komisja zbada nieprawidłowości

2018-08-13 19:00:00 (ost. akt: 2018-08-13 15:58:25)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Radni na sesji gminy Kozłowo powołali komisje doraźne, które zbadają sposób przeprowadzenia i rozliczenia remontu nieruchomości przy ul. Nidzickiej oraz sposób wykonania wjazdu na teren nieruchomości w Pielgrzymowie.

Podczas ostatniej sesji rady gminy radni wysłuchali sprawozdania wójta z działalności międzysesyjnej. Wójt Marek Wolszczak poinformował m.in. o tym, że w Szkotowie powstaje Klub Seniora zlokalizowany w budynku starej szkoły. Wymieniony zostanie dach, wewnątrz będzie ogrzewanie podłogowe. Prace idą bardzo szybko.

Pomieszczenia dla seniorów zlokalizowane są na parterze budynku, ponieważ w lokalu na piętrze mieszka była dyrektor szkoły. Prawie gotowa jest już świetlica w Lipowie, brakuje tylko podłączenia prądu. Przewodnicząca rady gminy Alicja Eidtner zwróciła się z prośbą do wójta, aby informował radę o wszystkich działaniach podejmowanych przez gminę w sprawie budowy kurników. — Miała się odbyć rozprawa w Sądzie Administracyjnym związana z budową kurników, a radni nic o tym nie wiedzieli — mówiła.

Następnie radni przystąpili do głosowań nad projektami uchwał. Jednogłośnie podjęli uchwałę o powołaniu komisji doraźnej do zbadania sposobu przeprowadzenia i rozliczenia remontu nieruchomości położonej przy ul. Nidzickiej.

Komisja została powołana na wniosek Henryka Marona, który wnioskował o zbadanie prawidłowości prowadzonego remontu i adaptacji pomieszczeń po byłych biurach i laboratorium na lokale socjalne z wykorzystaniem dotacji celowej w kwocie 300.000 złotych z Agencji Własności Rolnej w Olsztynie, zapoznanie się z trudnościami stojącymi na przeszkodzie rejestracji, opracowaniu statutu, określenia kompetencji dla wspólnoty mieszkaniowej, przygotowanie dokumentów, które będą do przyjęcia i uchwalenia na zebraniu współwłaścicieli oraz zapoznanie się z kompletną dokumentacją w sprawie mieszkańców lokali socjalnych.

Uchwała uwzględniła tylko jeden z wniosków Henryka Marona. Podczas dyskusji nad projektem uchwały zabrała głos prawnik urzędu, która zwróciła uwagę na to, że zakres działań tej komisji obejmuje czynności rachunkowe, a tym powinna zajmować się komisja rewizyjna.

— Mam wątpliwości czy komisją doraźną można zastąpić komisję rewizyjną. Członkowie komisji mają zbadać zarzuty dotyczące wydatkowania pieniędzy. Proszę się więc zastanowić nad tym — mówiła pani prawnik.

Przewodnicząca rady Alicja Eidtner wyjaśniła, że nad projektem uchwały radni dyskutowali na komisjach i uznali, że powołanie komisji doraźnej jest zasadne. Ustalono, że komisja sprawozdanie przedłoży do 30 września.

Radni powołali również komisję, która zbada sposób wykonania chodnika/wjazdu na posesję w Pielgrzymowie. Wniosek o zbadanie zgodności wykonanych prac ze stanem faktycznym oraz prawnym złożył mieszkaniec Pielgrzymowa. Wyniki przeprowadzonej kontroli komisja przedstawi do 30 września.

Radni podjęli również decyzję o przyznaniu dotacji w kwocie 26.000 złotych na prace konserwatorskie w zabytkowym kościele w Sławce Wielkiej. W punkcie wolne wnioski sołtys Sarnowa Krystyna Pisarewicz pytała co będzie z remontem świetlicy, na który zostały przeznaczone pieniądze z funduszu sołeckiego.

Wójt Marek Wolszczak wyjaśnił, że te pieniądze były przeznaczone na zakup sprzętu, więc może on być kupiony, natomiast remontu na razie nie można rozpocząć, ponieważ pracownicy interwencyjni, którzy mieli się tym zająć, zostali skierowani do wykonania pilniejszych prac do szkoły w Zaborowie.

— Mam nadzieję, że te pieniądze z naszego funduszu sołeckiego nie przepadną. Sarnowo jest całkowicie opuszczone, trawy się nie kosi, nic się nie robi. Pieniądze na zatrudnianie nowych pracowników w gminie są, a na remont świetlicy, to nie ma — mówiła sołtys Sarnowa.

roz


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mazur #2555624 | 5.172.*.* 14 sie 2018 21:04

  Zaginione 300,000zł to oczywiście żaden problem i wszystko jest w porządku, a w ogóle to nie powinni się tym zajmować ludzie spoza układu tylko ci od wójta.. :/ Łatwo się rządzi w tej gminie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zatrudnić ? #2555623 | 88.199.*.* 14 sie 2018 21:04

  Czy to prawda że zastępca wójta zatrudnił ''specjalistkę'' do spraw promocji ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Fx #2555350 | 77.253.*.* 14 sie 2018 14:04

  Może w ramach funduszu sołeckiego kupić do Sarnowa kosiarkę i problem koszenia zostanie rozwiazany

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages