środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Znalazł portfel z pieniędzmi i go zatrzymał...

2018-08-23 12:37:04 (ost. akt: 2018-08-23 12:40:05)

Autor zdjęcia: GO

Sześć miesięcy pozbawienia wolności – na tyle za kraty trafił 28-latek, który był poszukiwany przez nidzicki sąd. Ustalenia policyjne pozwoliły na jego zatrzymanie po tym, jak przywłaszczył 900 zł ze znalezionego na drodze portfela. Jednak zanim jeszcze trafił za kraty usłyszał zarzut złamania sądowego zakazu kierowania i prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

We wtorek (21.08.2018) do nidzickich policjantów wpłynęło zawiadomienie o kradzieży portfela z pieniędzmi oraz dokumentami. Pokrzywdzony powiedział policjantom, że jadąc na rowerze zgubił portfel. Gdy się zorientował, że utracił swoją własność zawrócił i rozpoczął poszukiwania, jednakże z negatywnym wynikiem. Natychmiast udał się do nidzickiej komendy, gdzie zgłosił ten fakt policjantom. Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a kryminalni rozpoczęli pracę operacyjną i typowania sprawców.

Po kilku godzinach nidziccy kryminalni ustalili, że znalazcą prawdopodobnie jest 28-letni mieszkaniec gminy Kozłowo. Z policyjnych systemów informatycznych wynikało, że od lipca mężczyzna jest poszukiwany przez nidzicki sąd do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania.

Po godz. 13:00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Nidzica, funkcjonariusze zauważyli 28-latka jadącego renaultem. Zatrzymali go i doprowadzili do budynku komendy. Mieszkańcowi gm. Kozłowo przedstawiono zarzut przywłaszczenia pieniędzy oraz złamania sądowego zakazu kierowania i prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. W trakcie przesłuchania 28-latek przyznał się do popełniania tych czynów i powiedział policjantom, że znalazł portfel z pieniędzmi oraz dokumentami pokrzywdzonego na drodze w gminie Kozłowo. 900 zł wyjął z portfela, a resztę wyrzucił do przydrożnego rowu. Całą przywłaszczoną kwotę wydał na paliwo i produkty żywnościowe.

Jeszcze tego samego dnia kobieta jadąca na rowerze znalazła portfel z dokumentami i zwróciła go właścicielowi.

Za przywłaszczenie pieniędzy oraz złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Po wykonanych czynnościach 28-latek został odwieziony do zakładu karnego, gdzie przez najbliższe 6 miesięcy będzie odbywał zasądzona karę.

kpp

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tytuł #2566752 | 91.233.*.* 29 sie 2018 09:13

  Tytuł artykułu przeczy jego treści. Znalazca portfela nie zatrzymał go, tylko wyrzucił do przydrożnego rowu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nni #2562365 | 178.235.*.* 24 sie 2018 11:01

  A niby znalezione nie kradzione,

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages