Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Żona zastępcy wójta dyrektorką szkoły w Kozłowie

2018-09-03 07:00:00 (ost. akt: 2018-09-05 11:57:10)
ZSP w Kozłowie

ZSP w Kozłowie

Autor zdjęcia: Jan Borodziuk

KOZŁOWO\\\ W gminie Kozłowo od 1 września stanowisko dyrektorów szkół w Zaborowie i Kozłowie obejmą Beata Żujewska i Mirosława Ostrowska. Ostateczną decyzję w tej sprawie podjął wójt 9 sierpnia. Zarządzenie na BIP gminy Kozłowo ukazało się 23 sierpnia.

Gmina Kozłowo ogłosiła konkurs na stanowiska dyrektora szkoły w Zaborowie, ponieważ Beata Żujewska pełniła funkcję dyrektora po tym jak poprzednia dyrektor została dyrektorem szkoły w Janowcu Kościelnym.

Natomiast w szkole w Kozłowie na emeryturę odeszła Barbara Szczepkowska. Dlatego ogłoszono konkurs na to stanowisko.

Do konkursu na dyrektora szkoły w Zaborowie zgłosiła się tylko obecna p.o dyrektora Beata Żujewska.

Na stanowisko dyrektora szkoły w Kozłowie zgłosiła się również tylko jedna osoba - Mirosława Ostrowska, żona zastępcy wójta Jacka Jankowskiego, ucząca w tej szkole języka niemieckiego.

— Komisja wydała bardzo pozytywną opinię o obu kandydatkach. Ich kandydatury zostały bardzo wysoko ocenione zarówno przez przedstawicieli kuratorium, jak i koleżanki i kolegów oraz przedstawicieli gminy, rady rodziców i przedstawiciela Związku Nauczycielstwa Polskiego — zapewnia wójt.

Jednak ostateczną decyzję o objęciu stanowiska podjął wójt Marek Wolszczak.

— Podjąłem zarządzenia w sprawie powołania dyrektorów. Pani Mirosławie Ostrowskiej powierzone zostało stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie, a pani Beacie Żujewskiej stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Powierzenie jest od 1 września 2018 na okres 5 lat, czyli do 31 sierpnia 2023 — wyjaśnia Marek Wolszczak. Zarządzenia zostały podjęte 9 sierpnia, a ogłoszone na BIP gminy Kozłowo 23 sierpnia.

Mieszkańcy gminy Kozłowo w komentarzach podkreślają, że żona zastępcy wójta, zgodnie z przepisami ustawy o pracownikach samorządowych, nie powinna zajmować stanowiska dyrektora szkoły, która podlega gminie. O wyjaśnienie tego problemu poprosiliśmy prawnika.

— Dyrektor szkoły gminnej jest pracownikiem samorządowym. Zgodnie jednak z przepisem zakaz zatrudnienia żony zastępcy wójta na stanowisku dyrektora szkoły wchodzi w grę, jeżeli nie powstanie między tą osobą – dyrektor szkoły, a zastępcą wójta stosunek bezpośredniej podległości służbowej — wyjaśnia Maciej Osowicki.

Sprawdziliśmy więc, jakie obowiązki ma zastępca wójta gminy Kozłowo Jacek Jankowski.

Stanowisko to zostało utworzone zarządzeniem wójta Marka Wolszczaka z 27 listopada 2017 roku, czyli tuż po objęciu władzy przez wójta.

Według tego zarządzenia do zadań zastępcy należy: wykonywanie zadań wójta w razie jego nieobecności, przyjmowanie interesantów w sprawach skarg i wniosków, reprezentowanie gminy, w tym podczas uroczystości - w zakresie określonym przez wójta, koordynacja prac związanych z opracowywaniem programów inwestycyjnych, współpraca ze skarbnikiem w przygotowaniu i realizacji budżetu gminy, wykonywanie innych zadań wynikających z pełnomocnictw i upoważnień wójta, podpisuje dokumenty, pisma i decyzje administracyjne z zakresu gospodarki komunalnej, inwestycji i remontów.

Art. 26 [Zatrudnienie małżonków, krewnych i powinowatych] Małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia oraz w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli nie mogą być zatrudnieni w jednostkach, o których mowa w art. 2, jeżeli powstałby między tymi osobami stosunek bezpośredniej podległości służbowej.
roz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PATOLA #2702171 | 31.0.*.* 22 mar 2019 23:35

  Teraz zastępca wójta jest sekretarzem gminy i uwaga - zmieniono regulamin i sekretarz nie zajmuje się już oświatą :D Robi sobie co chce ze swoimi lemingami :D PS. Druga uwaga - zastępcą wójta została pani była dyrektor szkoły w Kozłowie która to przekazała stanowisko żonie byłego zastępcy wójta :D Jak w Wenezuelskim serialu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Czas na zmianę #2587683 | 46.170.*.* 24 wrz 2018 14:01

  Jak nie chcemy kurników to nie mamy wyjścia głosujemy na Kucmusa. To jedyny sposób na zatrzymanie smrodu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Nasze kurniki nasze gówno #2576272 | 88.199.*.* 9 wrz 2018 10:44

   Czy już wiadomo kto będzie startował na wójta naszego Kozłowa ?. Czas na zmianę !. Stawiam na Kucmusa !. Uczciwy i chłopak z jajami. Będzie rządził samodzielnie a nie jak pacynka.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. pegerusy #2575918 | 89.228.*.* 8 wrz 2018 17:44

    trzeba bylo sie uczyc a nie rozkradac pgr

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. ktoś #2571738 | 5.172.*.* 4 wrz 2018 12:12

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. ale sensacja ...p.ostrowska jest najwspanialszym pedagogiem uwielbianym przez uczniów ktoś musiał zastąpić p.szczepkowską właściwy człowiek na właściwym miejscu napewno dużo zrobi dla szkoły TRZYMAMY KCIUKI P.MIRKO ZA PANIĄ

    Pokaż wszystkie komentarze (23)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages