Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Rozdysponowali fundusz sołecki

2018-10-08 07:00:00 (ost. akt: 2018-10-03 13:44:12)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

27 września w sali bankietowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie odbyło się zebranie wiejskie. Głównym celem spotkania było podjęcie uchwał w sprawie rozdysponowania funduszu sołeckiego.

W zebraniu wzięło udział 16 uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa oraz zaproszeni goście. Zabrakło jednak władz gminy. — Pan wójt bardzo chciałby być, ale niestety nie może, ponieważ nie wiedział, że będzie to spotkanie, a w tym samym czasie ma inne spotkanie — wyjaśniała w imieniu wójta
Małgorzata Krzyżewska- dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Zebrani goście byli bardzo zaskoczeni. — A zastępca wójta nie mógł przyjść? — zapytał jeden z mieszkańców. — Tego nie wiem — odpowiedziała Małgorzata Krzyżewska. — No tak, coś powiedzieć trzeba — skwitował mieszkaniec. Tomasz Kucmus- sołtys Kozłowa i inicjator spotkania wyjaśnił, że zgodnie ze statutem, 7 dni przed terminem powiadomił wójta o zwołaniu zebrania.

— Powiadomienie wójta jest obowiązkiem każdego sołtysa. Ja to zrobiłem pisemnie, mam potwierdzenie z pieczęcią. Ponadto, ogłoszenie w sposób zwyczajowy zostało wywieszone na tablicy ogłoszeń. Dodatkowa informacja ukazała się w mediach społecznościowych oraz na stronie Naszej Gazety Nidzickiej. Prosiłem, żeby dostarczone przeze mnie zawiadomienie zostało wywieszone w Urzędzie Gminy. Niestety, tak się nie stało. Jest mi naprawdę przykro, ale nie chcę tego komentować — mówił Tomasz Kucmus.

Przybyli przeszli do dyskusji na temat rozdysponowania niewykorzystanych środków na rok 2018 oraz przeznaczenia funduszu sołeckiego na rok 2019. Po burzliwej dyskusji mieszkańcy jednomyślnie podjęli uchwały dotyczące przeznaczenia środków na realizację zadań służących poprawie warunków życia. Na prośbę byłej dyrektor szkoły w Kozłowie, zrezygnowano z zakupu wiaty przystankowej na ul. Szkolnej.

Kwotę 7000zł mieszkańcy przeznaczyli na zakup masztu o wymiarze 150x240 cm wraz z flagą Polski. Stanie ona w centralnym miejscu wioski, a jej uroczyste wciągnięcie będzie ukoronowaniem obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pozostałe środki zostały przeznaczone na zakup stołu do gry w tenisa stołowego wraz z doposażeniem, tj. ławki i kosze na śmieci. Doposażony zostanie kompleks sportowy przy placu zabaw na ul. Mazurskiej.

Fundusz sołecki na rok 2019 wyniósł 46.400 zł. Mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu go na budowę "grzybka" w rejonie ul. Mazurskiej i Warmińskiej, ogrodzenie placu zabaw przy ul. Leśnej, organizację stoiska i wieńca dożynkowego, budowę chodnika na ul. Sportowej i doposażenie placu zabaw przy ul. Leśnej i Kolejowej. Ostatnim punktem zebrania były wnioski i sprawy bieżące.

Radna Marzena Sobczak podjęła temat sprzątania śmieci na terenie miejscowości. — Gdyby nie mieszkańcy, którzy sami dbają o czystość, po pół roku leżałaby półmetrowa warstwa śmieci — mówiła. Mieszkańcy narzekali też na brak remontów dróg. Podkreślali również, że gmina nie złożyła wniosków o dofinansowanie modernizacji boisk. Postulowali o systematyczne doposażanie placów zabaw w Kozłowie, oświetlenie ulicy Polnej, wymianę ławki oraz poprawę elementów przystanku na ul. Nidzickiej.


Zgłoszono następujące zadania do realizacji ze środków funduszu sołeckiego na 2019 rok:
- wiata (altanka, „grzybek”) jako miejsce spotkań mieszkańców Kozłowa w rejonie bloków mieszkalnych ul. Mazurska i Warmińska;
- ogrodzenie placu zabaw z panelu ogrodzeniowego wraz z podmurówką, furtką, bramą wjazdową na plac zabaw w Kozłowie ul. Leśna;
- organizacja stoiska dożynkowego i wieńca dożynkowego;
- zabezpieczenie środków na budowę chodnika w Kozłowie ul. Sportowa;
- doposażenie placów zabaw w Kozłowie ul. Leśna i Kolejowa (zabawki, uprzędzenia do gier na wolnym powietrzu, ławki, kosze na śmieci).

zl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages