Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Wyjątkowy Dzień Edukacji Narodowej w ZSP w Kozłowie

2018-10-17 10:00:00 (ost. akt: 2018-10-16 18:58:25)

Autor zdjęcia: Joanna Mergalska

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie odbyła się akademia z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy szkół z terenu gminy wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami niepedagogicznymi. Akademia została poprowadzona przez harcerki: Natalię Semeniuk, Julię Kowalewską i Zuzannę Kaczorowską.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzanie sztandarów przez poczty sztandarowe szkół z : Kozłowa, Rogoża, Zaborowa, Szkotowa oraz przez poczet sztandarowy Hufca w Działdowie.

Następnie głos zabrała dyrektor ZSP w Kozłowie Mirosława Ostrowska, która przywitała wszystkich zaproszonych gości, pracowników oświaty oraz uczniów.

Po wystąpieniu dyrektora szkoły głos zabrał Marek Wolszczak wójt gminy Kozłowo, który złożył życzenia wszystkim nauczycielom, emerytowanym pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Wójt podziękował za poświęcenie i trud włożony w wychowanie i kształcenie młodych pokoleń.

Życzenia również skierowali do nauczycieli zaproszeni goście: Małgorzata Krzyżewska-dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Danuta Szymańska-dyrektor Banku Spółdzielczego w Kozłowie, ks. Józef Stroński, Dariusz Szypulski-prezes Zakładu Usług Komunalnych i Ciepłowniczych EKO Kozłowo, Andrzej Umiński-komendant Hufca w Działdowie.

Następnie podczas części oficjalnej zostały wręczone nagrody dla pracowników oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Jeden dzień z życia w szkole w Kozłowie” .

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas ósmych pod kierunkiem nauczycieli: Karoliny Koszewników i Joanny Drygulskiej.

Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli.

Na zakończenie akademii głos zabrała dyrektor szkoły w Kozłowie, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie nauczycieli oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie zaprosiła wszystkich na poczęstunek przygotowany przez pracowników placówki.

Karolina Koszewników

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zspkozłowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages