Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Bicie Rekordu w Szkole Podstawowej w Szkotowie

2018-10-23 13:00:00 (ost. akt: 2018-10-22 18:16:01)

Autor zdjęcia: SP Szkotowo

W trakcie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie wzięli udział w wydarzeniu pod nazwą „Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób”.

Jego organizatorem jest Fundacja WOŚP, główny cel to – promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy w całej Polsce. Organizatorami wydarzenia w naszej szkole są nauczyciele: Ewa Szymańska, Iwona Wydurska, Igor Nadolski. W jego przebiegu uczestniczył Marcin Lisek – pełniący obowiązki dyrektora szkoły oraz zaproszeni goście: Wioletta Pargólska – pielęgniarka, Szczepan Długiński – przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Szkotowie.

W czasie od 12.00 do 12.30 – 55 uczniów, wymieniając się, nieprzerwanie wykonywało resuscytację krążeniowo – oddechową z użyciem fantomów. Podejmując decyzję o włączeniu się w próbę pobicia rekordu, byliśmy pewni, że jest to ważne i wartościowe przedsięwzięcie.

Rekord to także okazja do docenienia umiejętności uczniów – młodych ratowników, którzy doskonale radzą sobie z udzielaniem pierwszej pomocy i pokazują dorosłym jak uratować ludzkie życie. Czujemy z tego powodu ogromną satysfakcję.Ewa Szymańska
Iwona Wydurska
Igor Nadolski


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages