Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Pisarze dla Niepodległej

2018-10-25 07:00:00 (ost. akt: 2018-10-24 19:07:37)

Autor zdjęcia: SPZaborowo

W ramach cyklu „Ludzie z pasją” Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Zaborowie odwiedzili: pan Waldemar Smaszcz- polski historyk literatury, krytyk, eseista, tłumacz oraz ks. Andrzej Midura - proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy.

Podczas spotkania z uczniami klas VII i VIII literaturoznawca opowiedział młodzieży o zasługach Henryka Sienkiewicza w krzewieniu idei przywrócenia Polsce niepodległości oraz znaczeniu literatury pisanej „ku pokrzepieniu serc”.

Szczególne miejsce w prelekcji zajęła książka „Quo vadis” dzieło, które utorowało Sienkiewiczowi drogę do literackiej Nagrody Nobla. Wykład był wspaniałym wstępem, przygotowującym młodzież do omówienia obowiązkowej lektury.

W ramach wdzięczności uczniowie wręczyli panu Waldemarowi Smaszczowi i ks. Andrzejowi Midurze kopie rękopisu „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” przywiezione z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Tekst: Anna KozłowskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPZaborowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages