Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Wysypisko śmieci w Kozłowie. Sterta śmieci rośnie. Biegają szczury.

2018-12-02 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-02 11:53:02)
wysypisko śmieci

wysypisko śmieci

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

KOZŁOWO\\\ —Niech pani zobaczy ile tu śmieci leży. Nikt tego nie sprząta, nigdzie nie wywozi — mówi mieszkanka Kozłowa. Wysypisko znajduje się obok budynków mieszkalnych.

Mieszkanka jednego z budynków przy ul. Kościelnej nie jest zadowolona z bliskości składowiska śmieci, na którym są butelki plastikowe, pojemniki różnego rodzaju, butelki szklane, stare gąbki, materace, mnóstwo zużytych opon, beczkowóz zardzewiały.

—Tam już jest kilka warstw tych śmieci, niektóre są porośnięte trawą, zielskiem — mówi kobieta.

Ta sterta śmieci znajduje się naprzeciwko starego budynku należącego do Eko -.Kozłowo, w którym znajduje się jakiś warsztat.

— Naprawiają chyba tu swoje samochody, nie wiem dokładnie co tam robią — mówi kobieta. Nikt tego nie sprząta, nie zajmuje się tym i chyba nikomu to nie przeszkadza.

— Śmieci są ciągle dowożone. Ostatnio zwożone są tam również gałęzie. Latem, jak był upał, nie można było wytrzymać. Smród, pełno much, myszy i szczurów. Teraz jak jest zimniej to chociaż smrodu nie czuć — opowiada kobieta.

Mieszkanka ul. Kościelnej wychowuje 2 małych dzieci. Strach wypuszczać je na podwórko. Dodaje, że pracownicy Eko Kozłowo to widzą i nie ma żadnej z ich strony reakcji. A sterta śmieci rośnie.

Wójt gminy Kozłowo wyjaśnia, że właścicielami śmieci składowanych na gminnej działce przy ul. Kościelnej są mieszkańcy. Znajdują się wśród nich przedmioty codziennego użytku, jak i odpady wielkogabarytowe.

— Odpady składowane są tam nielegalnie. Mimo wielokrotnych rozmów z mieszkańcami oraz upomnień odpady nie zostały uprzątnięte. W najbliższym czasie planowane jest kolejne spotkanie z mieszkańcami, na którym będziemy rozmawiali o rozwiązaniu tego problemu — mówi wójt Marek Wolszczak.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając "
Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kol #2636531 | 37.47.*.* 3 gru 2018 18:24

  Jeśli śmieci są niczyjej to po co się chandryczyc gmina powinna to wywieźć i zrobić porządek. Przepraszam czyżby ktoś na zebraniu o ile przyjdzie powie to moje. Ależ Pan wójt ma poczucie humoru.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. cel #2636287 | 37.47.*.* 3 gru 2018 12:35

  W wielu wioskach są brudasy, smietniki stoją koszą trawe wyrzucają za siatkę, popiół wysypuje na droge. gdzie stoi krzaczek za nim śmieci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. taa #2636170 | 213.73.*.* 3 gru 2018 09:43

  Na pewno mieszkańcy. Zwłaszcza te opony ciągnikowe :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zulugula #2635686 | 79.124.*.* 2 gru 2018 13:43

  wysypisko śmieci rośnie a urzędnicy udają że nic złego nie dzieje się bo im nie śmierdzi ,więc stan ekologii jest coraz lepszy ...urzędnicy udowadniają że oni są tylko od pierdzenia w stołek - od niczego więcej

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages