Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Nie potrafią korzystać z kanalizacji

2018-12-07 19:00:00 (ost. akt: 2018-12-07 17:22:56)

Autor zdjęcia: Mieszkanka Szkotowa

Napisała do naszej gazety mieszkanka gminy Kozłowo, która jest oburzona tym, że ciągłe awarie pompy kanalizacyjnej sprawiają, że ścieki pływają przed wejściem do mieszkania. — Ciężko jest żyć w takich warunkach — napisała kobieta.

— Proszę o pomoc i interwencję w sprawie ciągłych awarii pompy kanalizacyjnej, do której podłączeni są mieszkańcy lokali socjalnych, a studzienka znajduje się na posesji osób prywatnych. Za lokale socjalne i ich mieszkańców odpowiedzialna jest gmina Kozłowo. Wielokrotne prośby i pisma do wójta gminy skutkują brakiem jakiejkolwiek reakcji. Ścieki pływają centralnie przed wejściem do mieszkania, dzieci chorują mają problemy żołądkowo - jelitowe nie mówiąc już o zanieczyszczeniu powietrza, gruntu i środowiska — napisała mieszkanka Szkotowa.

Takie awarie w ostatnim czasie zdarzają się praktycznie co tydzień, od dłuższego czasu. Samochody wyjeżdżając lub wjeżdżając roznoszą bakterie i wirusy oraz zarazki w obie strony.

— Ciężko jest żyć w takich warunkach, najgorzej jest latem, wtedy po prostu zwyczajnie człowieka krew zalewa, a gmina nie reaguje jakby nie było problemu. Podobno nie ma pieniędzy, tyle, że na nikomu niepotrzebne lampy nad jeziorem pieniądze są — dodaje kobieta.

Co na to wójt Marek Wolszczak? — W związku z tym, że dość często zdarzają się awarie pompy kanalizacyjnej, znajdującej się w przepompowni, do której podłączeni są mieszkańcy lokali socjalnych w Szkotowie, wynikającej nie ze złego stanu technicznego, ale ze złego sposobu użytkowania przez najemców lokali, gmina Kozłowo planuje przebudowę przyłącza kanalizacyjnego do ww. lokali.

Mimo pouczania mieszkańców zdarzają się sytuacje, że pompa zostaje unieruchomiona. Nie mniej jednak reakcja na takie zdarzenie jest szybka i odpowiednia do zaistniałej sytuacji — wyjaśnia wójt.

To już kolejna sprawa zgłoszona do naszej gazety przez mieszkańców gminy Kozłowo. Pierwsza, o której pisaliśmy dotyczyła złych warunków mieszkaniowych 4-osobowej rodziny.
Ta natomiast ścieków pływających na podwórku. Co obie sprawy łączy?

Przede wszystkim to, że w takich warunkach mieszkają lokatorzy budynków socjalnych. I także to, że wilgoć i grzyb oraz niesprawna pompa to wynik złego ich użytkowania przez mieszkańców.

Pierwsi źle użytkują mieszkanie, a drudzy pompę kanalizacyjną. No cóż, władze gminy mają chyba czyste sumienie, bo skoro to nie ich wina, to... wszystko w porządku.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Cos #2640655 | 37.47.*.* 10 gru 2018 16:06

  Co za ściema. Ustawa o zaopatrzeniu w wodę i ścieki mówi jasno gmina ma obowiązek. Dlaczego u wójta nie ma AWARII? Bo szybko byłaby usunięta. Popieram ludzi którzy walczą o swoje. Wybrano wójta więc niestety musi wywiązać się z ustawowych zadań. Panie Wojciechu tu nikt nie popsuć władzy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Adam #2639081 | 83.137.*.* 7 gru 2018 19:20

  Kozlowo bylo biedne i bedzie biedne. Glupota ludzka polega na tym ze durnie dają sie dymac i jeszcze za to placa. Na początku wybrali kretacza a potem nastepnego i jeszcze sa z niego zadowoleni. Ten smród główna to symbol Kozlowa i jego mieszkancow.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zdjecie #2639076 | 185.244.*.* 7 gru 2018 19:14

  Hmm to zdjęcie przykuwa uwagę. Studzienki o której mowa jest położona bardzo daleko od tej niby kałuży scieków. Widać że zdjęcie zrobiła po deszczu. Bo nigdy takiej kałuży nie było. A mieszkam w tym samym bloku. A osoba która ten skargę napisała ma zatargi ze wszystkim bo uważa że posesja przed blokiem która należy do wszystkich mieszkańców bloku należy do nich i do gminy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ktos #2639074 | 185.244.*.* 7 gru 2018 19:10

  Mieszkańcy którzy uzyskują te studzienke nie są niczemu winni. Problem ten zgłaszają odkąd zaczęli tam mieszkać. A pani która zgłosiła ten problem, podaje błędne informacje, twierdząc, że ziemia na której jest ta studzienka jest jej prywatna posesja. Nie jest drodzy państwo. I bardzo łatwo to sprawdzić ze ziemia ta należy do gminy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages