Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Przyjaźń, dla Niepodległej

2018-12-10 13:00:00 (ost. akt: 2018-12-10 12:41:00)

W najbliższy czwartek 13 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie o godz.11 otwarta zostanie wystawa pt. "Przyjaźń, która utorowała drogę Niepodległej".

Na wystawę składają się unikatowe zdjęcia i rysunki pozyskane z Narodowego Centrum Cyfryzacji i Muzeum Wojska Polskiego pokazujące drogę ku Niepodległej poprzez pryzmat przyjaźni Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Sosnkowskiego.

Tandem jaki stworzyli Komendant Piłsudski i jego Szef sztabu Sosnkowski dał Polsce oczekiwaną od dziesiątków lat upragnioną wolność.

W trakcie wystawy odbędzie się odczyt na temat generała Kazimierza Sosnkowskiego i monodram emerytowanego aktora Teatru Stefana Jaracza w Olsztynie, kombatanta AK mjr Stanisława Brodackiego.

Uczestnicy wernisażu poczęstowani zostaną chlebem Niepodległej, wypieczonym według oryginalnej receptury sprzed ponad 100 lat. Recepturę pozyskał dyrektor Archiwum Państwowego w Olsztynie, prof.dr hab. Norbert Kasparek.

Organizatorami wydarzenia są : Związek Piłsudczyków RP, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Fundacja Moda na Warmię i Mazury.

Waldemar Ziarek


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages