środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie wspierają działania ratujące życie na świecie!

2019-02-01 16:00:00 (ost. akt: 2019-02-01 13:39:27)

Autor zdjęcia: SP Szkotowo

Szkoła Podstawowa w Szkotowie brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowywali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły poznali problemy dzieci z krajów rozwijających się oraz dowiedzieli się o problemie dostępu do szczepień. W kolejnym etapie projektu dzieci wybrały kraj, z którego ma pochodzić ich laleczka i zbierały jak najwięcej informacji o geografii tego kraju, a także o jego mieszkańcach.

W ostatnim kroku uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki, które ubrali i przyozdobili w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały. Po zakończeniu pracy, w szkole odbyła się ich wystawa, gdzie każdy z zaproszonych gości mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Celem akcji było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadomiła również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwoliła na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Aleksandra Pośpiech
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages