Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Radni nie odwołali przewodniczącej Alicji Hołubowicz

2019-03-29 16:00:00 (ost. akt: 2019-03-28 17:07:07)
Alicja Hołubowicz przewodnicząca rady gminy Kozłowo

Alicja Hołubowicz przewodnicząca rady gminy Kozłowo

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

KOZŁOWO\\\ 22 marca odbyła się sesja rady gminy Kozłowo. Jednym z punktów porządku obrad był wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącej rady Alicji Hołubowicz.

Wniosek o odwołanie Alicji Hołubowicz zgłosili radni działający w Klubach Radnych „Prawica Rzeczypospolitej” i „Prawica Gminy Kozłowo”.

Wniosek podczas sesji odczytał radny Tomasz Kucmus. W uzasadnieniu wniosku czytamy: "przewodnicząca Alicja Hołubowicz swoim zachowaniem wprowadza zamęt w pracę rady, podejmuje decyzje, które przedstawia jako działająca w imieniu rady, czego nie uzgadnia z nami. Nie popieramy takiego sposobu działania.

Oczekujemy współpracy i traktowania nas równo, a nie w sposób wybiórczy, dzieląc jednocześnie na tych „gorszych” i „lepszych”.

Podstawą podejmowanych przez Radę Gminy w Kozłowie inicjatyw powinna być spójność, spokój, porozumienie i konsekwencja w działaniu, a nie pogłębianie problemu, powodowanie konfliktów wewnątrz Rady i prowadzenie do podziałów wśród radnych."

Wnioskodawcy w uzasadnieniu podkreślili, że przewodnicząca rady gminy wykazuje dużą stronniczość w swoich działaniach. Przygotowuje materiały i uchwały, których wcześniej nie konsultuje, nie uzgadnia z radnymi klubów "Prawica Rzeczypospolitej" i Prawica Gminy Kozłowo" kierunków postępowania, przedstawia je tylko w jednostronny sposób, jak m. in. uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia wójta gminy Kozłowo.

Dodają, że całokształt prowadzonych działań przez przewodniczącą rady gminy Alicję Hołubowicz pokazał, że nie spełnia ona należycie funkcji przewodniczącej, wręcz powoduje wprowadzenie nikomu niepotrzebnego chaosu.

Taki styl pracy przewodniczącej nie sprzyja zgodnej współpracy między radnymi, ukierunkowanej na rzecz rozwiązania problemu na czym nam wszystkim zależy i co w obecnej sytuacji jest bardzo potrzebne. Wniosek podpisało 7 radnych.

Przed głosowaniem radny Tomasz Kucmus zapytał dlaczego przewodnicząca Alicja Hołubowicz może wziąć udział w głosowaniu nad wnioskiem o jej odwołaniu.

Prawnik wyjaśniła, że Alicja Hołubowicz może brać udział w głosowaniu, ponieważ jako przewodnicząca organizuje radę i prowadzi prace rady, a to nie koliduje z treścią art. 25a ustawy o samorządzie.

Głosowanie nad wnioskiem o odwołanie było tajne. Została powołana komisja skrutacyjna w składzie Marzena Sobczak, Martyna Klimek i Barbara Krauze. Radni imiennie oddawali swoje głosy. Po ich podliczeniu komisja skrutacyjna podała wyniki: za odwołaniem Alicji Hołubowicz głosowało 7 radnych, przeciw - 8 radnych. Alicja Hołubowicz pozostała przewodniczącą rady.

Art. 25a.Ustawy o samorządzie gminnym
Radny nie może brać udziału w głosowaniu w radzie ani w komisji, jeżeli dotyczy ono jego interesu prawnego.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ona #2706364 | 88.199.*.* 29 mar 2019 18:45

    Ale numer. Przepisy ustawy swoje a prawniczka swoje i część radnych swoje. Niezgodne z prawem decyzje?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages