Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Start Nidzica i Orzeł Janowiec utrzymali się w lidze, Gmina Kozłowo powalczy w barażach

2019-06-24 12:59:33 (ost. akt: 2019-06-24 20:19:56)
Piłkarzy Gminy Kozłowo czekają mecze barażowe o prawo gry w przyszłym sezonie w Lidze Okręgowej

Piłkarzy Gminy Kozłowo czekają mecze barażowe o prawo gry w przyszłym sezonie w Lidze Okręgowej

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

Zakończyły się rozgrywki w piłkarskiej Lidze Okręgowej. Start Nidzica i Orzeł Janowiec Kościelny utrzymali się w lidze, Gmina Kozłowo powalczy jeszcze w barażach

Dobiegły końca rozgrywki w Lidze Okręgowej seniorów. Piłkarze Startu Nidzica i Orła Janowiec zapewnili sobie dalszy byt w kolejnym sezonie i mogą już spokojnie przygotowywać się do nowego sezonu.

Start Nidzica najlepiej wypadł w tych rozgrywkach z drużyn powiatu nidzickiego plasując się na 8 miejscu z dorobkiem 51 punktów, odnosząc 15 zwycięstw, 6 remisów i 9 porażek.

Słabszy sezon zanotowali piłkarze Orła Janowiec Kościelny którzy też musieli powalczyć w ostatnich kolejkach o swój ligowy byt kończąc ostatecznie rozgrywki na bezpiecznym 10 miejscu z dorobkiem 35 punktów odnosząc 10 zwycięstw, 5 remisów i 15 porażek

Trzeci nasz reprezentant w tych rozgrywkach Gmina Kozłowo jako beniaminek rozgrywek praktycznie od początku miał w tych rozgrywkach ,,pod wiatr''. Mecze rundy jesiennej kozłowianie rozgrywali na wyjazdach, gdyż ich własny obiekt poddany został gruntownej modernizacji która potrwała aż do końca rundy wiosennej, w której to gościnne na stadionie w Iłowie rozgrywali swoje ,,domowe'' spotkania kończąc rozgrywki na 13 miejscu wygrywając 8 spotkań, 5 remisując i 17 spotkań przegranych

W każdej z rund zarówno jesiennej jak i wiosennej kibice naszego powiatu mieli możliwość obejrzenia potrójnych derbów powiatu. Na przekór zajętych końcowych lokat w tych rozgrywkach to piłkarze Gminy Kozłowo zostali mistrzami powiatu pokonując dwukrotnie Start Nidzica oraz notując zwycięstwo i remis w spotkaniu z Orłem Janowiec Kościelny i zaliczając w ten sposób 10 punktów do końcowej klasyfikacji. W spotkaniach Startu I Orła wyszło na remis. W Janowcu wygrał Orzeł, a w Nidzicy Start.

O możliwość dalszej gry w tych rozgrywkach muszą powalczyć piłkarze Gminy Kozłowo którzy w minionych rozgrywkach uplasowali się na 13 pozycji i rzutem na taśmę wyprzedzili Radomniaka Radomo unikając w ten sposób podwójnej walki barażowej o prawo gry w przyszłym sezonie w Lidze Okręgowej. Szkoda straconych punktów na boisku w Iłowie zwłaszcza z Radomniakiem Radomno, GKS Stawigudą czy też Ewingami Zalewo, gdyż byli to bezpośredni rywale w tabeli kozłowian. Zwycięstwa nad tymi zespołami dałyby komfort Gminie Kozłowo która nie musiałaby rozgrywać dodatkowych meczy barażowych by utrzymać się w lidze.

Niebawem, bo już 27 czerwca Gmina Kozłowo na wyremontowanym swoim nowym stadionie rozegra pierwszy mecz barażowy z wiceliderem A-klasy gr.4 Grunwaldem Gierzwałd, rewanż w niedzielę 30 czerwca w Gierzwałdzie.

Zespół z Gierzwałdu dobrze jest znany piłkarzom Gminy Kozłowo. Ostatnio obydwa zespoły grały ze sobą w A-klasie w sezonie 2017/18. Wówczas to w Kozłowie Gmina wygrała 2:0, by ulec rywalowi na wyjeździe w rewanżu 3:4

Kibiców piłki nożnej zapraszamy na pierwszy mecz barażowy w najbliższy czwartek by swoim dopingiem pomogli zespołowi z Kozłowa otrzymać się w rozgrywkach Ligi Okręgowej.


Jerzy Boczkowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages