Pierwsza bitwa wygrana. Gmina Kozłowo tryumfuje w barażu

2019-06-27 20:29:21(ost. akt: 2019-06-27 22:14:41)
Wygrali bitwę, a jak będzie w końcowej batalii ?

W czwartek (27 czerwca) w pierwszym meczu barażowym o prawo gry w Lidze Okręgowej Gmina Kozłowo na własnym stadionie wygrała z Grunwaldem Gierzwałd 2:1 (1:1)
Po rocznej przerwie spowodowanej modernizacją stadionu piłkarze Gminy Kozłowo na własnym stadionie spotkali się z Grunwaldem Gierzwałd i wygrali ten mecz 2:1.

Gmina Kozłowo w minionych rozgrywkach Ligi Okręgowej ukończyła je na 13 miejscu i los zetknął ją w dwumeczu z zespołem Grunwaldu Gierzwałd który został wiceliderem klasy-A gr.4. Stawką tych baraży jest prawo gry w Lidze Okręgowej w przyszłym sezonie 2019/2020

Pierwszy mecz tych drużyn rozegrano w Kozłowie na które przybyło blisko 200 kibiców. Na trybunach oprócz miejscowych kibiców ujrzeć można było sympatyków innych klubów: Startu Nidzica, Orła Janowiec Kościelny, Delfina Rybno oraz Polonii Iłowo.

Pierwszą połowę gospodarze Gmina Kozłowo grała pod wiatr. Inicjatywa w tej części gry należała do przyjezdnych którzy częściej gościli pod bramką gospodarzy. Na efekty przewagi zespołu gości długo nie trzeba było czekać. W 6 minucie celnym strzałem zza linii pola karnego popisuje się Sebastian Hnida i goście z Gierzwałdu obejmują prowadzenie w tym meczu.

Po kwadransie gry nad stadionem w Kozłowie rozpętała się ulewa. Do tych ekstremalnych warunków prędzej dostosowali się gospodarze i 19 minucie ładnym uderzeniem zza linii pola karnego z półobrotu popisał się Mateusz Zieliński który strzałem na krótki słupek doprowadził do remisu.

Grunwald Gierzwałd grający w I połowie z wiatrem przeważał stwarzał więcej groźniejszych sytuacji pod bramką Gminy. Szarżę kapitana Grunwaldu Dawida Komorowskiego skutecznie powstrzymał bramkarz gospodarzy Michał Kamiński. W 38 minucie kibice gospodarzy przeżyli chwile grozy. Niewinnie wyglądające podanie piłki swoich obrońców do bramkarza temu drugiemu sprawiło ogromne problemy. Mokre boisko i piłka sprawiły że z trudem golkiper Gminy sparował piłkę na rzut rożny.

Po zmianie stron gospodarze powinni objąć prowadzenie. Pewnej setki nie wykorzystał Jakub Wiśniewski posyłając piłkę poza bramkę. Więcej było w tej części gry bramkowych okazji gospodarzy. Bartek Grzela dośrodkowuje z kornera a Michał Jakuta strzałem głową nie trafia z piłką w światło bramki.

Kilka minut później ten sam zawodnik nieco lepiej przymierzył, ale trafił tylko w poprzeczkę. Mateusz Zieliński lobuje bramkarza Grunwaldu, lecz też niecelnie. Ładną przewrotką popisał się Jakub Wiśniewski lecz też niecelnie

Do końca gospodarze ambitnie walczą o zdobycie zwycięskiego gola w tym meczu, lecz czas uciekał nie ubłagalnie, a wynik nie ulegał zmianie. W 84 minucie Bartek Grzela dośrodkowuje z kornera a Kacper Bruzda zbyt lekko główkuje w stronę bramki zespołu gości.

Trzy minuty później sam kapitan Gminy mógł rozstrzygnąć losy spotkania. Lecz będąc w pełnym biegu również oddał niecelny strzał na bramkę Grunwaldu. Rozstrzygający gol w tym spotkaniu padł w ostatniej minucie spotkania. Bartek Grzela sprytnie zagrał piłkę do Szymona Kuczyńskiego a ten śmiało wszedł w pole karne rywala i pokonał wychodzącego z bramki golkipera Grunwaldu Roberta Ciesielskiego.

Gmina Kozłowo wygrała pierwszy mecz barażowy z Grunwaldem Gierzwałd 2:1. Wynik powinien być o wiele korzystniejszy dla gospodarzy przez co w rewanżu na boisku we Frygnowie kozłowianie będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności by z dwu meczu z Grunwaldem wrócić z tarczą.

Po meczu trener Gminy Kozłowo Robert Sobotka powiedział:
* Był to bardzo ciężki mecz, trudne warunki gry. Strzeliliśmy bramkę w tych trudnych warunkach gdzie goście grali w I połowie z bardzo silnym wiatrem. W II połowie było kilka sytuacji 100% ale niestety zawiodła skuteczność. W końcówce gola zdobył Kuczyński. Cieszymy się że wygraliśmy. W rewanżu nie możemy przegrać i postaramy się o korzystny wynik. Przy okazji chciałbym bardzo podziękować licznie przybyłym na ten mecz kibicom którzy do końca dopingowali nas, dzięki czemu udało nam się odnieść korzystny rezultat w tym meczu

Gmina Kozłowo: Kamiński - Grzela - Sobotka - P.Szczepański - S.Szczepański - Kowalik - Zieliński - Wiśniewski - Żurawski - Gorczyński - Jakuta oraz Kuczyński, Bruzda