Zabrakło jednego gola. Gmina Kozłowo spada do klasy-A

2019-06-30 21:08:35(ost. akt: 2019-07-01 20:53:38)

W niedzielę (30 czerwca) na boisku we Frygnowie w rewanżowym barażowym meczu o prawo gry w Lidze Okręgowej Grunwald Gierzwałd wygrał z Gminą Kozłowo 3:1 (2:1)
Niewystarczająca okazała się jednobramkowa zaliczka piłkarzy Gminy Kozłowo z pierwszego meczu barażowego o prawo gry w Lidze Okręgowej przeciwko Grunwaldowi Gierzwałd.

W rewanżu rozegranym na boisku we Frygnowie Gminie Kozłowo zabrakło jednego gola by w przyszłym sezonie ponownie grać w tych rozgrywkach.

Początek meczu rewanżowego to dominacja gospodarzy. Gmina niepotrzebnie dała zepchnąć się do głębokiej defensywy. Zespół Grunwaldu co rusz a to środkiem, a to skrzydłami nękała obronę kozłowian

Na efekty gospodarzy długo nie trzeba było czekać. W 9 minucie zawodnik który zdobył pierwszego gola w Kozłowie tak i tutaj na boisku we Frygnowie Sebastian Hnida otwiera konto strzeleckie. Całą akcję dla gospodarzy wypracował najaktywniejszy zawodnik tego zespołu Patryk Komorowski który sprytnie zgrał piłkę do Hnidy a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce bramkarza Gminy Michała Kamińskiego.

Defensywa kozłowian nie najlepiej się prezentowała i wielokrotnie na wiele pozwalała gospodarzom. Po kolejnych dziewięciu minutach Gierzwałd prowadzi już 2:0. Sebastian Szczepański w polu karnym fauluje Krystiana Kołakowskiego i arbiter spotkania bez wahania wskazuje na rzut karny dla gospodarzy. Ten stały fragment gry pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

W 23 minucie Gmina Kozłowo zdobywa honorowego gola. Po akcji z Łukaszem Mańka celnie do siatki gospodarzy trafił Mateusz Zieliński. Od momentu zdobycia gola piłkarze Gminy nieco poprawniej zaczęli grać, częściej gościli na połowie rywala i starali się stwarzać kolejne swoje groźne akcje ofensywne.

W 26 minucie mógł być już remis ale po zagraniu piłki od Łukasza Mańka na czystą pozycję wyszedł Bartek Grzela który wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy lobował a piłka trafiła w poprzeczkę,

Do końca I połowy wynik nie uległ już zmianie mimo niezłej ale nieskutecznej gry piłkarzy Gminy Kozłowo.

Nienajlepszy mecz rozegrał kapitan Gminy Łukasz Mańka. Zawodnik ten śmiało mógł odwrócić losy tego spotkania i to kilkakrotnie niestety wszystkie okazje bramkowe tego zawodnika zostały zaprzepaszczone. W 47 minucie zamiast oddawać strzał na bramkę rywala zbyt długo zwlekał z tym i w efekcie gospodarze odebrali mu piłkę.

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w 54 minucie. Również nie mający najlepszego dnia bramkarz Gminy Michał Kamiński zbyt krótko wybił piłkę. Gospodarze szybciutko przejęli te podanie i szybką akcją na prawym skrzydle zdobyli trzeciego gola a gola strzelił Krystian Kołakowski.

W 79 minucie wspomniany wcześniej Łukasz Mańka zamiast strzelać na bramkę rywala to przekłada sobie piłkę z nogi na nogę a w efekcie wybrał najgorszy wariant i podał piłkę do gorzej ustawionego Bartka Grzeli i po kolejnej szansie bramkowej dla Gminy.

Ostatnie minuty to ciągły napór piłkarzy Gminy. Ładnie na prawej stronie przymierzył Jakub Wiśniewski lecz jego uderzenie nie znalazło drogi do siatki gospodarzy. W 87 minucie Szymon Kuczyński uderza z ,,główki'' ale golkiper gospodarzy jest na posterunku.

W ostatnich sekundach doliczonego czasu mogło być pięknie dla kozłowian,
ale ponownie Łukasz Mańka będąc czołowym strzelcem Ligi Okręgowej nie potrafił skierować jej do siatki gospodarzy.

Gmina Kozłowo przegrała rewanżowy barażowy mecz z Grunwaldem Gierzwałd 1:3 i spadła do A klasy. Mecz równie dobrze mógł potoczyć się po myśli piłkarzy Gminy. Niestety indywidualne błędy zawodników które nie powinny się zdarzyć w takim meczu spowodowały, że w przyszłym sezonie w Lidze Okręgowej wystąpi zespół Grunwald Gierzwałd.

Po meczu trener Gminy Kozłowo Robert Sobotka powiedział:
* Bardzo dziękuję tak licznie przybyłym na ten mecz naszym kibicom, którzy jak mogli tak nas dopingowali. Dziękuję. Spadliśmy do A klasy, trzeba się pozbierać. Zobaczymy co będzie w przyszłym roku.

Gmina Kozłowo: Kamiński - Mańka - Sobotka - P.Szczepański - S.Szczepański - Grzela - Kowalik - Kuczyński - Zieliński - Bruzda - Jakuta