Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Radni rady gminy 10 głosami udzielili absolutorium wójtowi

2019-07-05 16:00:00 (ost. akt: 2019-07-05 12:47:21)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

KOZŁOWO\\\ 27 czerwca odbyła się X sesja rady gminy, podczas której radni udzielili wójtowi Markowi Wolszczakowi votum zaufania oraz absolutorium.

Wójt Marek Wolszczak przedstawił raport o stanie gminy za 2018 rok, w którym omówił działania w minionym roku. Radni przy 3 głosach wstrzymujących się udzielili wójtowi votum zaufania.

Następnie po przedstawieniu wszystkich wymaganych przez prawo sprawozdań i opinii radni 10 głosami za udzielili wójtowi Markowi Wolszczakowi absolutorium. Troje radnych wstrzymało się od głosu.
Wójt Marek Wolszczak podziękował za okazane mu zaufanie.

Rada gminy podjęła decyzję w sprawie wzoru wniosku o wypłatę zryczałtowanego dodatku energetycznego.

Na mocy kolejnej uchwały w gminie Kozłowo powstanie nowe sołectwo. Radni wyrazili zgodę na podział sołectwa Dziurdziewo i utworzenia sołectwa Kamionki.

Uchwała została podjęta na wniosek mieszkańców sołectwa, którzy uważają, że ten podział przyczyni się do rozwoju nowego sołectwa, do lepszego kontaktu z sołtysem i urzędem gminy. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Radni podjęli również uchwałę o dotacji w kwocie 20.000 zł na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane zabytkowego kościoła w Sławce Wielkiej.
roz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages