Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Dofinansowali spółkę "Eko Kozłowo"

2019-07-18 16:00:00 (ost. akt: 2019-07-18 14:45:27)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

11 lipca odbyła się sesja rady gminy w Kozłowie. Na obradach obecnych było 11 radnych, co pozwoliło na podejmowanie prawomocnych decyzji. Radni przegłosowali zmieniony porządek obrad. Dofinansowali spółkę Eko-Kozłowo.

Zastępca wójta Barbara Szczepkowska przedstawiła sprawozdanie z działalności międzysesyjnej, a następnie radni przystąpili do głosowań nad projektami uchwał. Jedną z nich był projekt o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki Zakład Usług Komunalnych i Ciepłowniczych "Eko - Kozłowo" w drodze wniesienia wkładu pieniężnego i objęcia w zamian nowych udziałów przez gminę.

Zarząd spółki "Eko-Kozłowo" zwrócił się do wójta gminy Kozłowo z wnioskiem o podniesienie kapitału zakładowego o 500.000,000 złotych. Są to pieniądze, które zostaną wykorzystane na realizację inwestycji związanych z gospodarką wodno-ściekową, polegających na rozbudowie i przebudowie sieci oraz innych urządzeń związanych z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną określonych w koncepcji uporządkowania tej gospodarki wodno-ściekowej.

W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy: majątek ten jest niezbędny dla prowadzenia przez spółkę działalności w wyżej wskazanym zakresie. Tego typu działanie jest niezmiernie istotne z punktu widzenia możliwości odtworzenia dekapitalizującego się majątku oraz uzyskania tzw. wolnych środków jak zabezpieczenia realizacji projektów inwestycyjnych.

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę. Kolejna uchwała, także podjęta jednogłośnie, dotyczyła rozszerzenia działalności spółki Eko - Kozłowo i powierzenia jej wykonywania zadań własnych gminy. Radni jednogłośnie uchwalili wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2019 -2021.

Na 2019 rok w planie zapisano remont oczyszczalni ścieków w Szkotowie i zaplanowano na tę inwestycje 4000 złotych. W 2019 roku przeprowadzony zostanie remont przepompowni ścieków w Turówku. Koszt inwestycji to 15.000 zł.
W 2019 roku zaplanowano rozpoczęcie budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Niedanowie. Budowa zostanie zakończona w roku 2021. Koszt całej inwestycji to 2.150.000 zł. W kolejnych latach zaplanowano budowę kanalizacji i sieci wodociągowej Sławka Wielka — Rogoż, Kozłowo oraz wyposażenie drugiego reaktora oczyszczalni ścieków w Kozłowie.

Waldemar Przygoda złożył rezygnację z pełnienia funkcji radnego. Podkreślił, ze zdecydowały o tym względy czysto osobiste.

roz


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages