Gmina Kozłowo odpada z rozgrywek WPP

2019-07-21 09:24:27(ost. akt: 2019-07-21 10:30:05)

W sobotę (20 lipca) w rundzie przedwstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski Gmina Kozłowo na własnym stadionie przegrała z MKS Działdowo 2:5 (0:2) i pożegnała się z tymi rozgrywkami
W rundzie przedwstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski Gmina Kozłowo po słabym spotkaniu uległa MKS Działdowo 2:5.

Obydwa zespoły w tegorocznych rozgrywkach rozgrywać swoje mecze będą w A klasie. Gmina Kozłowo jako spadkowicz z Ligi Okręgowej a MKS Działdowo jako mistrz B klasy.

Spotkanie w Kozłowie stało wyjątkowo na słabym poziomie. Gospodarze najwidoczniej zmęczeni barażowym spotkaniami o utrzymanie się w Okręgówce oddali inicjatywę działdowianom, a ci co prawda nic szczególnego nie pokazali ale w spotkaniu z Gminą wyraźnie dominowali.

MKS Działdowo już w 7 minucie objął prowadzenie po golu Damiana Kalisza. W bramce gospodarzy wystąpił po dłuższej przerwie Dawid Adamkowski, który ten mecz nie zaliczy do udanych. Forma Dawida pozostawiała wiele do życzenia.

Gospodarze Gmina Kozłowo dopiero w 27 minucie oddaje pierwsze groźne uderzenie na bramkę rywala. Kacper Bruzda ładnie uderzył z dystansu a bramkarz MKS-u Kamil Molski sparował te uderzenie na rzut rożny.

W 39 minucie gospodarze tracą kolejnego gola. Wspomniany wcześniej Damian Kalisz jedna z jaśniejszych postaci w tym meczu po solowym rajdzie przez blisko pół boiska i minięciu kilku zawodników kozłowian niczym tyczki slalomowe podwyższył wynik dla swego zespołu.

Do słabego poziomu całego zespołu dostosował się też kapitan Gminy Łukasz Mańka. Zawodnik ten bądź co bądź czołowy strzelec ubiegłych rozgrywek Ligi Okręgowej również nie mógł się odnaleźć w tym meczu. Łukasz zatracił formę i nic temu zawodnikowi nie wychodziło w tym meczu. W 44 minucie miał ,,setkę'' której nie wykorzystał.

Po zmianie stron potężna ,,bombą'' z połowy boiska popisuje się kapitan działdowian Adrian Bąbalicki. Gdyby ten strzał był celny, w światło bramki z całą pewnością piłka wylądowałaby w siatce Dawida Adamkowskiego który był źle ustawiony przy tym strzale.

MKS Działdowo mimo też słabszej gry w spotkaniu z Gminą Kozłowo dominował na boisku. W 51 minucie pada trzeci gol dla Działdowa a autorem jego jest Piotr Czarnecki. Pięć minut później Gmina miała dobrą okazję do zdobycia pierwszego gola. Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony przez Mateusza Zielińskiego Adam Frankowski nie sięga jej głową.

Damian Kalisz z Działdowa w 72 minucie ponownie wchodzi jak w masło w obronę kozłowian a akcję skutecznym strzałem do bramki wykańcza Piotr Czarnecki.

Piąty gol dla MKS-u Działdowo pada w 86 minucie kiedy to ponownie Damian Kalisz rozklepał defensywę gospodarzy i przelobował wychodzącego z bramki Dawida Adamkowskiego.

Wydać by się mogło że mecz zakończy się wynikiem 0:5, a tu nagle niespodziewany zwrot akcji. To gospodarze Gmina Kozłowo zrywa się i w przeciągu 2-3 minut zdobywa dwa gole zmniejszając rozmiary porażki na 2:5.

W 88 minucie gola zdobył Łukasz Mańka, a w ostatnich sekundach spotkania końcowy wynik ustalił Adrian Cichowski.

MKS Działdowo mimo słabej gry wyraźnie wygrało z jeszcze słabszą Gminą Kozłowo 5:2. Jedynie gra Damiana Kalisza i Piotra Czarneckigo zasługiwała na uwagę.

MKS Działdowo gra dalej w WPP i w 1 rundzie tych rozgrywek spotka się ze Startem Nidzica który nie powinien mieć żadnych problemów z pokonaniem tej drużyny.