Gmina Kozłowo wygrywa z Liderem

2019-09-07 21:07:55(ost. akt: 2019-09-08 08:43:58)
Szymon Kuczyński nr.19 strzałem w samo okienko zdobył trzeciego gola dla Gminy Kozłowo

W sobotę (7 września) w meczu 4 kolejki piłkarskiej Klasy A gr.4 Gmina Kozłowo na własnym stadionie wygrała z Liderem Złotowo 4:2 (2:2)
W 4 kolejce piłkarskiej Klasy A gmina Kozłowo wygrała z Liderem Złotowo 4:2.

Obydwa zespoły zajmowały przed tym meczem środkowe pozycje w ligowej tabeli i na ciekawą konfrontację zapowiadało się w tym spotkaniu.

Gospodarze piłkarze Gminy nie najlepiej rozpoczęli tegoroczne rozgrywki. Jedno zwycięstwo i dwie porażki plasowały kozłowian przed meczem z Liderem na 7 miejscu w ligowej tabeli. Zespół Gminy Kozłowo swoje domowe spotkania rozgrywa już na swoim zmodernizowanym stadionie, lecz jak do tej pory nie odniósł na nim dotychczas żadnego zwycięstwa i spotkanie z zespołem Lidera Złotowo miało być tym przełomowym na przełamanie nie najlepszej passy.

Gmina wygrała, lecz na zwycięstwo te gospodarze musieli sporo się napracować. Mecz z Liderem fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 50 sekundzie spotkanie na środku obrony Gminy powstaje luka i wchodzący w nią śmiało Dawid Dąbrowski ze Złotowa pokonuje bramkarza Gminy Karola Fabisiaka.

Zimny prysznic spadł na Gminę która czym prędzej dążyła do zmiany niekorzystnego rezultatu. Dwie minuty po stracie gola mamy już remis na boisku. Robert Sobotka w zamieszaniu podbramkowym doprowadził do remisu.

W I połowie Gmina grała z wiatrem, częściej gościła pod bramką rywala i stwarzała groźne sytuacje podbramkowe. Goście nastawieni na grę z kontry w 7 minucie ponownie objęli prowadzenie. Przed linią pola karnego faulowany był jeden z zawodników Złotowa a dośrodkowaną piłkę z rzutu wolnego w pole karne kozłowian ponownie Dawid Dąbrowski przy biernej postawie kozłowskiej defensywy wpakował po raz drugi do bramki gospodarzy.

Chwilę później mógł być ponownie remis. Robert Sobotka wypuścił na dobieg Mateusza Zielińskiego który lobował wysuniętego bramkarza gości Mateusza Lewalskiego, lecz uczynił to zbyt słabo bo obrońcy Lidera zdążyli cofnąć się do swojej bramki i wybić piłkę.

W 13 minucie Szymon Kuczyński doprowadza ponownie do remisu w tym meczu, kiedy to w kolejnym zamieszaniu pod bramką gości skierował piłkę do siatki rywala.

Gmina Kozłowo grała z polotem, często gościła pod bramką rywala. W 17 minucie wyborną okazje zaprzepaścił ...Robert Sobotka którego idealnie obsłużył Bartek Grzela a Robert zamiast do siatki rywala trafił futbolówką w bramkarza gości.

Do końca I połowy wynik nie uległ już zmianie, mimo iż gospodarze mieli ku temu kilka niezłych okazji. Dośrodkowanie Bartka Grzeli Kacper Bruzda zbyt słabo przymierzył strzał głową a uderzenie z dystansu z ponad 30 metrów Roberta Sobotka otarło się od poprzeczki zespołu gości i wyszło na aut.

Po zmianie stron w 50 minucie faul na Robercie Sobotka przed linią pola karnego a egzekutor rzutu wolnego Bartek Grzela posyła piłkę tuż przy słupku, Golkiper Złotowo wybronił te uderzenie wyczuwając intencje zawodnika gospodarzy.

Najładniejszy gol w tym meczu kibice ujrzeli w 53 minucie kiedy to wypuszczony na dobieg Szymon Kuczyński w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lidera trafia piłką w tego zawodnika. Bramkarz odbił tę piłkę wprost pod jego nogi a Szymon kontynuował akcję ofensywną i mimo asysty powracających dwóch obrońców gości wpakował piłkę w samo okienko.

Rozstrzygnięcie w tym spotkaniu padło w 80 minucie kiedy to solową akcję prawą stroną przeprowadził Kacper Bruzda. Kacper ,,objechał'' bramkarza gości i z ostrego kąta zdobył czwartego gola dla gospodarzy.

Gmina Kozłowo wygrała z Liderem Złotowo 4:2. Wynik mógłby być nawet i wyższy ale gospodarze zmarnowali kilka dogodnych ku termu okazji do zdobycia następnych goli. W zespole gospodarzy dobra gra młodzieżowców Szymona Kuczyńskiego, Mateusza Zielńskiego i Kacpra Bruzdy. Niezłe spotkanie Bartka Grzeli a niestety nienajlepsza dyspozycja kapitana Gminy Łukasza Manka.

Gmina Kozłowo: Fabisiak - Jakuta - Żurawski - Zieliński - Bruzda - Mańka - Czymerski - Szczepański - Sobotka - Grzela - Kuczyński