Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Agnieszka Chylińska nową radną w radzie gminy Kozłowo

2019-09-29 10:00:00 (ost. akt: 2019-09-28 10:24:01)
fot. Nowa radna w Kozłowie

fot. Nowa radna w Kozłowie

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

KOZŁOWO\\\ 18 września odbyła się sesja rady gminy, podczas której Agnieszka Chylińska - nowa radna złożyła ślubowanie. Radni wyrazili zgodę na wydzierżawienie kilku nieruchomości gruntowych oraz zmiany w budżecie gminy na 2019 rok.

Na początku sesji radni przegłosowali uchwały, które zostały wprowadzone do porządku obrad. Dotyczyły one głównie dzierżawy nieruchomości gruntowych i przegłosowali nowy porządek obrad. Następnie Agnieszka Chylińska złożyła ślubowanie. Została ona wybrana na radną w wyborach uzupełniających, które odbyły się 15 września.

Wójt Marek Wolszczak odczytał sprawozdanie z działalności międzysesyjnej.

Następnie radni przystąpili do głosowania nad projektami uchwał.

Radni, których na sesji było10, przegłosowali uchwałę w sprawie dzierżawy nieruchomości o łącznej powierzchni 2,5513 ha położonej w Kownatkach.

W odczytanym uzasadnieniu czytamy, że wnioskodawca zwrócił się do urzędu gminy z wnioskiem o dzierżawę. Teren ten ma być przeznaczony na cele turystyczno - rekreacyjne oraz małą gastronomię. Uchwała zakłada, że szczegółowe warunki dzierżawy zostaną określone w umowie. Radny Kucmus pytał czy z tych przeznaczonych pod dzierżawę terenów wyłączony jest parking. W odpowiedzi usłyszał, że tak.

Kolejna uchwała dotyczyła zamiany nieruchomości położonych w obrębie Santop w gminie Kozłowo na inną działkę położoną w tym samym obrębie oraz działkę położoną w obrębie Zalesia, które są własnością gminy. Wnioskodawca o zamianę działek prosił, ponieważ zamiana tych działek pozwoli mu na ich prawidłowe zagospodarowanie oraz połączenie gruntów stanowiących własność wnioskodawcy.

Ponadto działki należące do wnioskodawcy przeznaczone będą na potrzeby sołectwa. Zostanie urządzony na nich plac zabaw oraz miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. W przypadku nierównej wartości zamienianych nieruchomości zastosowana zostanie dopłata, której wysokość jest równa różnicy wartości zamienianych działek. Wartości działek określą rzeczoznawcy majątkowi w operacie finansowym, który zostanie przygotowany.

Radni wyrazili także zgodę na przedłużenie dzierżawy kilku działek w Sławce Wielkiej i Kownatkach.

Podjęto również uchwałę o zmianach w regulaminie wynagradzania nauczycieli pracujących w przedszkolach i szkołach, którą omówiła wicewójt Barbara Szczepkowska.

Zmiany dotyczą wynagrodzenia za wychowawstwo, które wzrośnie do 300 zł. Opiekunowie stażu dostaną nie 30 zł, a 60 zł. Zmieniły się też widełki dodatku funkcyjnego, który może wynosić od 500 do 1500 zł.

Zmieniono również proporcje funduszu nagród. Do tej pory 30% funduszu należało do dyspozycji dyrektora szkoły, a 70% do wójta.

Obecnie zarówno dyrektor jak i wójt będą dysponowali funduszem po 50% każdy.

Radni podjęli także uchwałę o nadaniu Szkole Podstawowej im. Marii Zientary - Malewskiej w Kozłowie.

Zgodnie z kolejną uchwałą podatek rolny, leśny i od nieruchomości zbierać będą sołtysi. Ich wynagrodzenie wyniesie 10% od zebranej kwoty.

W punkcie wolne wnioski przewodnicząca rady Alicja Hołubowicz poinformowała, że wybory uzupełniające do rady gminy ( w związku ze złożeniem rezygnacji z pełnienia funkcji radnego przez Waldemara Przygodę) odbędą się 10 listopada.

Radna Marzena Sobczak zapytała co dzieje się z radną i jednoczesnie wiceprzewodniczącą rady Martyną Klimek, której nie ma na sesjach od pół roku.

Przewodnicząca Alicja Hołubowicz wyjaśniła, że rozmawiała z Martyną Klimek, która obiecała, że na tej sesji będzie, ale nie była. Przewodnicząca zapewniła, że skontaktuje się ze swoją zastępczynią i sprawę wyjaśni.
roz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kolo #2797190 | 178.235.*.* 29 wrz 2019 14:09

  A co Chylińska robi w Kozłowie ?? już nie śpiewa ? :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. czyli dzialki #2797167 | 89.228.*.* 29 wrz 2019 13:13

   jak bylo do przewidzenia , skandal

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages